خانه » بانک و بیمه » وام ازدواج به ۵۰ میلیون برای هر یک از زوجین از سال آینده
وام ازدواج به ۵۰ میلیون برای هر یک از زوجین از سال آینده
وام ازدواج به ۵۰ میلیون برای هر یک از زوجین از سال آینده

وام ازدواج به ۵۰ میلیون برای هر یک از زوجین از سال آینده

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به تصویب افزایش وام ازدواج به ۵۰ میلیون برای هر یک از زوجین اطلاع داد: این وام از ابتدای سال ۹۹ به زوجین پرداخت می‌شود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از فارس، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه بین دو وزارتخانه کار، تعاون و رفاه اجتماعی و وزارت ورزش و جوانان ضمن اشاره به اینکه مسائل مربوط به اشتغال، تحصیل، اوقات فراغت و ایجاد زمینه مشارکت‌های اجتماعی، سیاسی جوانان برای این وزارتخانه حائز اهمیت است، اظهار داشت: گسترش سازمان های مردم‌نهاد جوان و ارتقای تسهیلات ازدواج از جمله فعالیت های مستقیم این وزارتخانه است.

وی در خصوص افزایش مبلغ وام ازدواج جوانان، نیز افزود: بر اساس آنچه که در کمیسیون تلفیق مطرح شده و خوشبختانه به مرحله تصویب رسیده است رقم تسهیلات قرض الحسنه ازدواج که در سال ۹۸-۹۷ به رقم ۳۰ میلیون تومان افزایش یافته بود باز هم افزایش یافته و این رقم به ۵۰ میلیون تومان رسیده است.

سلطانی‌فر همچنین بیان کرد: سیستم بانکی کشور فعالیت خوبی در حوزه اعطای این تسهیلات داشته و زمان انتظار برای دریافت تسهیلات ازدواج به کمتر از ۱٫۵ ماه رسیده است.

وام ازدواج افزایش یاقت

وزیر ورزش و جوانان ضمن بیان این مهم که مبلغ ۵۰ میلیون تومان وام ازدواج برای هر یک از زوجین محسوب می‌شود، افزود: یعنی هر زوج صد میلیون تومان تسهیلات ازدواج دریافت خواهد کرد. البته این تسهیلات از سال ۹۹ با بازپرداخت ۴ درصد در مدت ۵ سال ارائه خواهد شد.

سلطانی‌فر با اشاره به اینکه اعطای این تسهیلات کمک بسیار خوبی از سوی دولت و نظام بانکی در حوزه ازدواج جوانان محسوب می‌شود، تصریح کرد: برای بهبود شرایط ازدواج با کمک کارشناسان روانشناسی و جامعه شناسی دفاتر ازدواج جوانان را راه‌اندازی کردیم تا در بدو شروع زندگی با دریافت مشاوره های ازدواج به مهارت‌آموزی زندگی مشترک دست یابند.

وزیر ورزش و جوانان در انتها افزود: بسیاری از طلاق های ثبت شده در کشور در ۲ تا ۳ سال اول زندگی زناشویی رخ می‌دهد که با کمک مشاوره، کارشناسان و خبرگان این حوزه می توانیم در تحکیم بنیان های خانواده گام برداریم.

سه شنبه هفته گذشته نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ از مصوبه این کمیسیون برای پرداخت وام ازدواج ۵۰ میلیون تومانی به هر یک از زوج‌ها در سال آینده خبر داده بود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*