خانه » اخبار جهان » مسدود شدن منابع مالی برای هرگونه اقدام نظامی علیه ایران
مسدود شدن منابع مالی برای هرگونه اقدام نظامی علیه ایران
مسدود شدن منابع مالی برای هرگونه اقدام نظامی علیه ایران

مسدود شدن منابع مالی برای هرگونه اقدام نظامی علیه ایران

اعضای کنگره آمریکا قانونی را ارائه داده اند که موجب مسدود شدن منابع مالی برای هرگونه اقدام نظامی علیه ایران بدون اجازه کنگره می شود.

به گزارش پایگاه خبری هیل وابسته به کنگره آمریکا، سناتور برنی سندرز و رو خانا، عضو مجلس نمایندگان آمریکا پس از آنکه رئیس جمهور کشورشان دستور حمله به سردار قاسم سلیمانی فرمانده ارشد سپاه ایران را صادر کرد، قانونی را برای بلوکه کردن منابع مالی هرگونه اقدام نظامی علیه ایران ارائه دادند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، در پی وقوع این حمله که به شهادت سردار سلیمانی و همراهانش منجر شد نگرانی هایی مبنی بر این ایجاد شده که باتوجه به وضعیت تحریک پذیر کنونی در خاورمیانه می‌تواند با این اقدام به وقوع درگیری میان ایران و آمریکا منجر شود.

این دو قانونگذار آمریکایی در بیانیه ای اعلام کردند: امروز، شاهد یک وضعیت خطرناک هستیم که ما را به یک جنگ فاجعه بار دیگر در خاورمیانه نزدیک می کند. جنگ با ایران می‌تواند تلفات جانی بیشمار و هزینه چند تریلیون دلاری در پی داشته باشد که حتی تلفات جانی بیشتر، درگیری های بیشتر و بی‌خانمانی های بیشتری را در منطقه به شدت پر تنش کنونی به همراه خواهد داشت.

مسدود شدن منابع مالی بدون اجازه کنگره

طرح مسدود شدن منابع مالی اقدام نظامی علیه ایران بدون اجازه کنگره سال گذشته در مجلس نمایندگان به تصویب رسید اما ماه گذشته توسط قانون اختیارات دفاع ملی با ممانعت روبرو شد.

از طرفی روز جمعه سناتور تیم کاین پیشنهاد یک قطعنامه را مطرح کرد که خواهان ممنوعیت هرگونه اقدام تخاصمی با ایران بدون تائید کنگره یا اجازه کنگره برای استفاده از نیروی نظامی می شود.

بر اساس این گزارش، ترور سردار سلیمانی موجب ایجاد شکاف میان اعضای کنگره شده است. متحدان جمهوری خواه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از این اقدام حمایت می‌کنند اما دموکرات ها با ابراز نگرانی نسبت به پیامدهای این حمله اعلام می کنند که کاخ سفید برای هرگونه اقدام علیه ایران باید اجازه کنگره را داشته باشد.

بهای نفت در معاملات روز جمعه بازار جهانی در پی اقدام خصمانه آمریکا در به شهادت رساندن سردار سرلشکر قاسم سلیمانی در عراق که نگرانی ها نسبت به تنش ها در خاورمیانه را برانگیخت، در بالاترین حد هفت ماه گذشته ایستاد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

رئیس جمهور آمریکا بدون متحدانش نمی تواند ایران را به چالش بکشد

رئیس جمهور آمریکا بدون متحدانش نمی تواند ایران را به چالش بکشد

شبکه خبری بلومبرگ در سرمقاله روز جمعه خود به اختلافات بین دونالد ترامپ، رئیس جمهور ...