خانه » عمومی اقتصاد » امنیت منطقه ای و نشست آن در تهران همراه با مذاکرات
امنیت منطقه ای و نشست آن در تهران همراه با مذاکرات
امنیت منطقه ای و نشست آن در تهران همراه با مذاکرات

امنیت منطقه ای و نشست آن در تهران همراه با مذاکرات

چین ون چینگ وزیر امنیت ملی جمهوری خلق چین که در صدر هیئت بلند پایه امنیتی برای شرکت در دومین نشست امنیت منطقه ای به تهران سفر کرده است، با دریابان علی شمخانی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در این ملاقات با قدردانی از نقش فعال جمهوری خلق چین در نشست های امنیتی گفتگوی منطقه ای اظهار کرد: امیدوارم با مساعی مشترک کشورهای عضو نشست بتوانیم گام‌ های سازنده ای برای افزایش ثبات و امنیت در منطقه برداریم.

وی ضمن تاکید بر اراده رهبران عالی دو کشور برای ارتقاء مشارکت راهبردی و توسعه روابط همه جانبه میان تهران و پکن بیان داشت: نهادهای امنیتی ایران و چین می توانند در محقق نمودن توافقات دو کعلی شمخانیشور در ابعاد سیاسی، اقتصادی و دفاعی نقش ویژه ای داشته باشند.

نشست امنیت منطقه ای

وی همچنین با اشاره به موضوع دومین نشست گفتگوی منطقه ای که با موضوع افغانستان برگزار می شود گفت: توسعه تروریسم و تلاش برخی کشورهای منطقه ای و فرامنطقه ای برای حفظ و مدیریت ناامنی در این کشور مهمترین چالش هایی است که صلح و ثبات در افغانستان را تهدید می کند.

چین ون چینگ وزیر امنیت ملی جمهوری خلق چین نیز در این ملاقات با اظهار خرسندی از سفر به ایران و شرکت در دومین نشست گفتگوی امنیتی از ابتکار ایران برای پایه گذاری و تداوم این نشست قدردانی نمود.

وی روابط با جمهوری اسلامی ایران را دارای جایگاه مهمی نزد مسئولین عالی چین عنوان کرد و افزود: اشتراک مساعی و رایزنی مستمر مقامات دو کشور می تواند در تحقق سریع توافقات انجام شده میان روسای جمهور ایران وچین نقش تعیین کننده ای داشته باشد.

محمد علی وطن زاده دبیر امنیت ملی تاجیکستان نیز که برای شرکت در دومین نشست امنیت منطقه ای در صدر یک هیئت بلند پایه امنیتی به ایران سفر کرده؛ بعد از ظهر امروز با دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان دیدار و پیرامون مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی گفتگو کرد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*