خانه » خودرو و حمل و نقل » نصب فیلتر جاذب بر روی اتوبوس های پایتخت و حذف دلال ها
نصب فیلتر جاذب بر روی اتوبوس های پایتخت و حذف دلال ها
نصب فیلتر جاذب بر روی اتوبوس های پایتخت و حذف دلال ها

نصب فیلتر جاذب بر روی اتوبوس های پایتخت و حذف دلال ها

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران ضمن بیان اینکه شورا موافق نصب فیلتر جاذب بر روی اتوبوس های پایتخت است، بیان کرد: چیزی که ما مخالفت آن بودیم حضور دلال ها از فرایند خرید فیلتر بود که خوشبختانه محقق شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، محمدعلیخانی روز یکشنبه در  یکصد و هفتاد و نهمین جلسه علنی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران توضیح داد: تذکر ما در این مورد این بود که کارخانه سازنده اتوبوس خودش باید متناسب با موتور اتوبوس ها، نسبت به نصب فیلتر جاذب دوده اقدام کند.

وی در ادامه افزود: تذکرات اعضای شورا موجب شد تا دست دلال ها از این فرایند کوتاه شود. همچنین به گفته علیخانی، بودجه خرید و نصب این فیلترها از محل اعتباری که شورا در سال ۹۷ پیش بینی کرده بود، تامین شد.

این عضو شورا در خصوص آلودگی هوا و تعطیلی مدارس و دانشگاه ها نیز بیان داشت: مصوبات زیادی در مجلس و دولت برای بحث الودگی هوا وجود دارد که در بخش کوچکی از آن مدیریت شهری مسئولیت دارد که آن را انجام می دهد.

حذف واسطه ها از فیلتر جاذب

وی ادامه داد: در بسیاری از قوانین مربوط به هوای پاک اسمی از مدیریت شهری وجود ندارد و دستگاه های دیگر متولی هستند و باید پرسید چرا این دستگاه ها به این قوانین عمل نمی کنند و چرا این قوانین اجرا نمی شود.

این عضو شورا در خصوص طرح کنترل الودگی هوا نیز خاطرنشان کرد: این ادعا که اجرای این مشکل الودگی هوا را حل می کند درست نیست و بسته ای از سیاست ها از جمله مصوبات مجلس باید در این خصوص اجرا شود.

علیخانی در خصوص احتمال افزایش کرایه تاکسی تهران نیز بیان داشت: قیمت سوخت افزایش پیدا کرده و به نسبت افزایش بنزین باید کرایه افزایش یابد اما هر تاکسی روزی ۱۲ لیتر سهمیه دارند و باید براساس پیمایش آنها سهمیه اضافه به آنها داده شود.

علیخانی تاکید کرد: ۳ ماه تا پایان سال مانده و فکر نمی کنم  در این مدت باقی مانده کرایه تاکسی بالا رود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به این که آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت کشور تا صبح فردا (۱۱ آذرماه) ادامه دارد، گفت: طی این هفته دو سامانه بارشی وارد کشور می شود.

صادق ضیاییان همچنین اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی در بیشتر مناطق کشور جو پایداری حاکم است که در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا را به دنبال دارد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*