خانه » اخبار جهان » جرئیاتی از کامیون در انگلیس که ۳۹ مهاجر غیرقانونی داشت
جرئیاتی از کامیون در انگلیس که 39 مهاجر غیرقانونی داشت
جرئیاتی از کامیون در انگلیس که ۳۹ مهاجر غیرقانونی داشت

جرئیاتی از کامیون در انگلیس که ۳۹ مهاجر غیرقانونی داشت

خانواده‌ها در ویتنام منتظر نتیجه آزمایش های شناسایی از طریق تست دی‌ان‌ای هستند تا بفهمند که آیا اعضای خانواده‌شان جزو ۳۹ مهاجر غیرقانونی که در یک کامیون در انگلیس جان‌ باخته اند، هستند یا نه؟

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، پلیس ویتنام نمونه های آزمایشی از مو و خونِ خانواده هایی را جمع‌آوری کرده که فکر می‌کنند نزدیکانشان در این کامیون حضور داشته اند.

نمونه های جمع آوری شده قرار است برای انجام تست دی‌ان‌ای و بررسی مطابقت آنها با قربانیان پیدا شده در کامیون، مورد استفاده قرار بگیرند. تحقیقات پلیس درباره کشف جسدهای این مهاجران همچنان ادامه دارد.

همچنین پلیس محلی انگلیس مو رابینسون، راننده کامیونِ حامل ۳۹ مهاجر غیرقانونی را که همگی در خودروی او جان باختند به قتل متهم کرده است.

اعضای خانواده بوی‌تی نهونگ ۱۹ ساله، جزو آندسته از خانواده های ویتنامی هستند که نگرانند عضو خانواده شان در بین این قربانیان بوده باشد. تصور می شود که او جوانترین قربانی این حادثه باشد.

یک نماینده از طرف سایت اینترنتی ویتنامی های ساکن بریتانیا، تصاویر ۲۰ نفر را که ممکن است در میان قربانیان باشند به بازرسان پلیس ارائه کرده است.

در حال حاضر پلیس اعلام کرده است که در حال تحقیق گسترده تری است، زیرا تصور می شود کامیون کشف شده، یکی از سه کامیون حامل مهاجران غیرقانونی بوده و جمعا ۱۰۰ نفر مسافر این کامیون ها بوده‌اند.

کامیون در انگلیس با اجساد

چندین خانواده در ویتنام، پس از انتشار اولیه خبر کشف اجساد، نسبت به حضور اعضای خانواده‌شان در میان قربانیان ابراز نگرانی کرده‌ بودند.

بر اساس گزارش بی‌بی‌سی، مو رابینسون که ۲۵ ساله می باشد، پس از پیدا شدن اجساد ۳۱ مرد و هشت زن در یک کانتینر یخچال دار بازداشت شد. به گفته پلیس، وی همچنین متهم به تخلفاتی مانند قاچاق انسان و مهاجرت و پولشویی شده است. دو مرد و یک زن دیگر نیز در خصوص این پرونده تاکنون توسط پلیس بازداشت شده‌اند.

پلیس ایرلند شمالی نیز در روزهای گذشته اعلام کرد که در جریان تحقیقات مرتبط به این رویداد، پلیس به سه ملک در ایرلند شمالی یورش برده و همزمان آژانس ملی جرایم در حال یافتن سرنخ هایی از ارتباط میان این رویداد دلخراش و گروه‌های‌ تبهکاری سازمان یافته است.

پلیس دوبلین نیز اعلام کرد یک مرد ۲۰ ساله را در خصوص این پرونده بازداشت کرده است. گفته می‌شود کانتینر حامل اجساد از بلژیک آمده بود و پلیس بلژیک گفته که تحقیقات در این باره را آغاز کرده است.

لازم به ذکر است پلیس انگلیس از دستگیری چهار نفر در ارتباط با کشف ۳۹ جسد داخل کامیون خبر داد. پلیس انگلیس تاکنون چهار نفر را در ارتباط با پیدا شدن ۳۹ جسد از جمله جسد یک نوجوان در کامیونی در منطقه اسکس دستگیر کرده اما در مورد ادعای وجود چند شهروند ویتنامی در میان قربانیان اظهار نظری نکرده‌ است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*