خانه » بورس،ارز، سکه » نماگر بورس تهران وارد کانال ۳۰۰ هزار واحدی شد
نماگر بورس تهران وارد کانال 300 هزار واحدی شد
نماگر بورس تهران وارد کانال ۳۰۰ هزار واحدی شد

نماگر بورس تهران وارد کانال ۳۰۰ هزار واحدی شد

معاملات سومین روزهفته بازار سهام در حالی که نماگر بورس تهران پس از یک افت قابل توجه و از دست دادن سطح ۳۰۰ هزار واحد، شرایط در ادامه کار بهبود یافت و دماسنج تا ارتفاع ۳۰۲ هزار واحد پیش روی کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، در جریان دادوستدها روز جاری شاخص کل بورس تهران پس از گذشت حدود یک ساعت و تحت تاثیر تداوم فشار عرضه و هیجان حاکم بر بازار، برای دقایقی با افت بیش از هزارو ۵۰۰ واحد سطح ۳۰۰ هزار واحدی را از دست داد و تا کانال ۲۹۹ هزار واحد سقوط کرد؛ اما در ادامه روند متعادل تری بر جریان دادوستدها حاکم شده و نماگر بورس تهران با رشد کم جان ۷۸۶ واحدی ارتفاع ۳۰۲ هزار واحدی را پس گرفت.

اما نکته قابل تامل در جریان معاملات، اصلاح شرکت های کوچک و سوق یافتن معامله گران به سمت بزرگان بازار بود که به تبع آن شاخص کل هم‌وزن بیش از هزارو ۶۰۰ دیگر هم سقوط کرد.

همچنین در میان نمادهای تاثیرگذار برشاخص کل بزرگان بازار  همچون فولاد، فملی و شبندر سنگ  تمام گذاشتند و در مجموع با ۷۰۰ واحد رشد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند و در این میان گروه‌های نفتی نیز عملکرد به مراتب مثبتی را از خود به نمایش گذاشتند.

نماگر بورس تهران در مسیر رشد

به عقیده کارشناسان بازار سهام، ارزش معاملات در ادامه کار به سمتی سوق خواهد یافت که دیگر نمی توان انتظار اصلاح سنگین را داشت و بازار سهام استعداد بازگشت از شرایط کنونی و حرکت به سمت فتح قله های شگفت انگیز را خواهد داشت.

لازم به ذکر است ارزش معاملات بازار سهام در پایان هزارو ۳۲۵ میلیارد تومان و ارزش معاملات خرد آن هزار و ۱۴۷ میلیارد به ثبت رسید.

همچنین بیشترین بازدهی در میان گروه‌های معاملاتی به گروه اطلاعات و ارتباطات تعلق گرفت و کم ترین آن هم به نام استخراج نفت ثبت شد.

در سمت دیگر معاملات آیفکس روند نزولی داشت و نسبت به روز گذشته ۲۶ واحد دیگر هم افت کرد. ارزش معاملات فرابورس ایران بیش از ۵هزارو ۷۰۰ میلیارد تومان و ارزش معاملات خرد هم ۵۳۳ میلیارد تومان به ثبت رسید.

در میان نمادهای فرابورسی زاگرس، دماوند و بمپنا با بیشترین تاثیر مثبت شاخص کل را ارتقاء دادند و میدکو و قاسم، مانع از رشد بیشتر آیفکس شدند.

در جریان معاملات امروز بورس تهران ۱۴۴ سهم با رشد قیمت و ۱۹۲ سهم با افت قیمت مواجه شدند. اما در مجموع شاخص کل بازده نقدی و قیمتی توانست با ۷۸۵ واحد رشد به رقم ۳۰۲ هزار و ۱۷۶ واحدی را تجربه کند.

شاخص کل هم وزن نیز با ۱۶۶۸ واحد کاهش در تراز ۸۰ هزار و ۴۲۵ واحدی قرار گیرد. در عین حال شاخص آزاد شناور با ۴۸ واحد کاهش عدد ۳۴۲ هزار و ۳۱۲ واحدی را تجربه کرد.

در عین حال شاخص بازار اول با ۱۴۳۰ واحد افزایش رقم ۲۲۰ هزار و ۲۴۲ واحد را تجربه کرد و شاخص بازار دوم با ۲۲۴۴ واحد کاهش عدد ۶۱۱ هزار و ۷۰۴ را تجربه کرد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

عدم پیش بینی کاهش قیمت طلا برای نخستین بار طی هفت سال گذشته

عدم پیش بینی کاهش قیمت طلا برای نخستین بار طی هفت سال گذشته

در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز برای نخستین بار در هفت سال گذشته، حتی یک کارشناس نیز ...