خانه » بورس،ارز، سکه » ریزش شاخص بورس از دید وزیر اقتصاد و دارایی
ریزش شاخص بورس از دید وزیر اقتصاد و دارایی
ریزش شاخص بورس از دید وزیر اقتصاد و دارایی

ریزش شاخص بورس از دید وزیر اقتصاد و دارایی

وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره ریزش شاخص بورس بیان داشت: نوسان ها در بازار بورس باید پذیرفته شود؛ این روند پس از مدت کوتاهی به ثبات خواهد رسید.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، فرهاد دژپسند روز چهارشنبه در حاشیه هیات دولت درباره یزش شاخص بورس در روز گذشته به خبرنگاران توضیح داد: در زمان رشد شاخص بورس برخی صاحبنظران ابراز نگرانی داشتند که روند رشد شاخص بورس، خیلی سریع، تند و حبابی است، اما به نظر ما حباب نبود.

وی ضمن بیان این مطلب که سعی کردیم با عرضه سهام عمق بازار سرمایه را افزایش دهیم، ادامه داد: این روند پس از مدت کوتاهی به ثبات خواهد رسید

وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده، بیان داشت: بخشی از مشکلات که نیازمند اصلاح قانون است در مجلس در دست بررسی قرار دارد و این موارد در صحن مجلس مطرح شد که به علت برخی مشکلات دوباره به کمیسیون اقتصادی ارجاع داده شد.

ریزش شاخص بورس در روز سه شنبه

دژپسند همچنین گفت: پیگیری ها نشان دهنده آن است که این موارد از هفته آینده در دستور کار کمیسون اقتصادی مجلس قرار می گیرند و چنانچه این مواد نیازمند اصلاح، مورد بازبینی قرار گیرند به تبع آنها شیوه ها و آیین‌نامه ها نیز اصلاح خواهد شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در انتها خاطر نشان ساخت: این روند به رفع بسیاری از مشکلات این مالیات کمک خواهد کرد.

سید احمد شکوری نیز در این باره با بیان این‌که طی دو روز گذشته شاخص بورس تهران از محدوده ۳۲۶ هزار واحد به محدوده ۳۰۸ هزار واحد رسیده و نزدیک ۱۸ هزار واحد افت را به ثبت رسانده است، اظهار کرد: این افت شاخص، دلایل مختلفی دارد؛ از نظر تکنیکالی در محدوده ۳۳۰هزار واحدی با یک مقاومت روانی مواجه بودیم که باعث ریزش از همین محدوده شده است.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

دیدار وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان با همتای اندونزیایی

دیدار وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان با همتای اندونزیایی

در دیدار وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان با همتای اندونزیایی خود و وزیر دارایی ...