خانه » اخبار جهان » شبکه خبری سی بی اس آمریکا و آزادی دانشمند ایرانی در آمریکا
شبکه خبری سی بی اس آمریکا و آزادی دانشمند ایرانی در آمریکا
شبکه خبری سی بی اس آمریکا و آزادی دانشمند ایرانی در آمریکا

شبکه خبری سی بی اس آمریکا و آزادی دانشمند ایرانی در آمریکا

وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با شبکه خبری سی بی اس آمریکا اعلام کرد که واشنگتن برای آنکه حسن نیت خود را نشان دهد دانشمند ایرانی را که بدون هیچگونه اتهامی در زندان های آمریکا به سر می‌برد، آزاد کند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از فارس، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با شبکه خبری سی بی اس آمریکا گفت این واشنگتن است که باید از خود حسن نیت نشان داده و دانشمند ایرانی را آزاد کند.

مجری شبکه خبری سی بی اس آمریکا در این مصاحبه گفت که ایران برای نشان دادن حسن نیت خود تعدادی از زندانیان آمریکایی در ایران را آزاد کند که ظریف در پاسخ گفت: آمریکا برای نشان دادن حسن نیت خود دانشمند ایرانی را که مادرش اخیرا فوت کرده و بدون هیچگونه اتهامی و بدون هیچگونه توانایی برای ترک کشور و فقط به این دلیل که به وی روادید داده شده،‌ در آنجا بازداشت بوده و زمانی که به آمریکا پرواز کرده ویزای وی لغو می شود، آزاد کند.

ظریف در ادامه بیان داشت: وی یک دانشمند است. وی متخصص علوم نظامی نیست. وی دانشمند بیولوژی است و اگر درست بگویم وی در حال کار بر روی بازآفرینی ژن ها بوده و یک دانشمند مشهور جهانی است. وی از نوامبر یا دسامبر گذشته در بازداشت به سر می‌برد. چرا آنها به عنوان حسن نیت وی را آزاد نمی کنند تا دست کم بتواند به مزار مادرش برود؟

شبکه خبری سی بی اس آمریکا و زندانی ایرانی

سوم آبان سال ۱۳۹۷ (بیست‌وپنجم اکتبر ۲۰۱۸) بود که مسعود سلیمانی یکی از دانشمندان علوم پزشکی ترمیمی و هماتولوژی (خون شناسی) و همچنین نخبه تحسین شده ایرانی چه در عرصه داخلی و چه در صحنه بین المللی، بعد از ورود به فرودگاه شهر شیکاگو در ایالات متحده با استفاده از ویزای معتبر J-1 توسط نیروهای امنیتی و پلیس فدرال این کشور (اف. بی. آی) بازداشت شد.

تا کنون حدود ۱۱ ماه است که سلیمانی بدون برگزاری جلسه رسمی دادگاه و بدون اعلام جرم مشخص دادستانی آمریکا، در بازداشتگاهی نامناسب در شهر آتلانتا در کنار خلافکاران و بزهکاران خطرناک محبوس است؛ بدون اینکه به داروهای مورد نیاز خود دسترسی داشته باشد.

همچنین کریستین امان‌پور، خبرنگار شبکه سی ان ان، در دو پیام توییتری بخش‌هایی از گفت‌وگویش با محمدجواد ظریف، را منتشر کرده و به نقل از وی مدعی شد: محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به من گفت که روحانی، رئیس جمهور ایران حاضر است با ترامپ، این هفته در نیویورک دیدار کند، به شرط این که رئیس جمهور ترامپ آماده باشد کاری را که لازم است انجام بدهد،[که آن] لغو تحریم‌ها در ازای نظارت دائمی بر تاسیسات[هسته‌ای] ایران است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*