خانه » عمومی اقتصاد » حذف یارانه ۱.۴ میلیون خانوار طبق مطالعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
حذف یارانه ۱.۴ میلیون خانوار طبق مطالعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
حذف یارانه ۱.۴ میلیون خانوار طبق مطالعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

حذف یارانه ۱.۴ میلیون خانوار طبق مطالعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن اشاره به برنامه حذف یارانه ۱.۴ میلیون خانوار طبق مطالعه وزارت کار اعلام کرد: این مطالعه ضعیف است و نگرانیم که یارانه ۵۰ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد نیز حذف شود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، هادی قوامی با اشاره به تصمیم جدید دولت مبنی بر حذف چند دهک از یارانه بگیران، اظهار داشت: مطالعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حذف یک میلیون و ۴۰۰ هزار خانوار از دریافت یارانه بسیار ضعیف می باشد زیرا در پی این تصمیم ۵۰ هزار از خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) حذف خواهند شد.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه مطالعه وزارت کار در این رابطه باید اصلاح شود چراکه چالش هایی را به دنبال خواهد داشت، گفت: بر مبنای شیوه مطالعاتی وزارت کار در هر استان چندین هزار نفر از دریافت یارانه حذف می شوند اما این شیوه نمی تواند به نتیجه درستی منتهی شود و رافع مشکل نخواهد بود.

حذف یارانه برخی گروه ها

وی با بیان اینکه دولت باید ثروت افراد را از میزان درآمدشان مجزا کرده و با راستی آزمایی اقدام به قطع یارانه ها کند، افزود: به عنوان مثال گاهی فردی حقوق پایین اما املاک متعددی دارد و در مقابل ممکن است فردی دیگر با حقوقی نسبتا بالا حتی صاحب یک آپارتمان کوچک نیز نباشد.

به گفته قوامی مجلس با حذف فله ای یارانه یارانه بگیران مخالف می باشد و طبق قانون باید یارانه دهک های بالای جامعه با شرایط اقتصادی مساعد، حذف شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی به خانه ملت گفت: امروزه تنها افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی نیاز به یارانه ندارند بلکه چندین میلیون از جمعیت بدون حمایت هیچ نهادی مستحق دریافت یارانه هستند و حتی در تامین نان شب خود وا مانده‌اند.

دولت در قانون بودجه سال جاری به حذف یارانه سه دهک بالای درآمدی مکلف شده است. برای تحقق این هدف چندی قبل آیین‌نامه اجرایی و دستورالعمل شناسایی دهک های پردرآمد تدوین و ابلاغ شد که بر اساس آن کارگروه مشترک وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کشور، ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان برنامه و بودجه با محوریت استانداران و فرمانداران تشکیل و مسئولیت شناسایی دهک های بالا را عهده دار شد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

کارت سوخت باید توسط مجلس تکلیفی برای دولت درنظر گرفته شود

کارت سوخت باید توسط مجلس تکلیفی برای دولت درنظر گرفته شود

عضو کمیسیون بودجه مجلس ضمن اشاره این مطلب که با استفاده از ظرفیت کارت سوخت ...