خانه » بازرگانی » قیمت نان و تخصیص آرد یارانه ای به نانوایان تا انتهای سال تغییر نمی‌کنند
قیمت نان و تخصیص آرد یارانه ای به نانوایان تا انتهای سال تغییر نمی‌کنند
قیمت نان و تخصیص آرد یارانه ای به نانوایان تا انتهای سال تغییر نمی‌کنند

قیمت نان و تخصیص آرد یارانه ای به نانوایان تا انتهای سال تغییر نمی‌کنند

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران ضمن بیان اینکه قیمت نان در سال جاری تغییری نمی کند و کماکان آرد یارانه ای در اختیار نانوایان قرار خواهد گرفت، اظهار داشت: تا به امروز ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، حسن حنان قائم مقام مدیرعامل و معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران بیان داشت: تا به امروز ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان به صورت تضمینی خریداری شده که ۱۰۰ هزار تن آن گندم دوروم است.

وی همچنین افزود: در سال گذشته در مجموع ۳۴۵ هزار تن گندم دوروم به صورت تضمینی خریداری شده بود که میزان خرید تضمینی این محصول در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶۰ درصد کاهش را نشان می دهد.

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران در ادامه گفت: میزان کلی خرید تضمینی گندم در سال جاری نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

قیمت نان در سال جاری تغییر نمی کند

وی در ارتباط با قیمت نان در سال جاری نیز اعلام کرد: قیمت نان در سال جاری تغییری نمی کند و کماکان با قیمت های گذشته به فروش می رسد و برنامه ای برای افزایش قیمت نداریم؛ آرد مورد نیاز نانوایان نیزبا قیمت های گذشته و با نرخ ۶۶۵  تومان در اختیار آنها قرار می گیرد.

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز درباره قیمت نان در مرداد ماه اعلام کرده بود: برنامه‌های مختلفی برای تنظیم قیمت نان مطرح شده است و با هماهنگی وزارت کشور برای تنظیم بازار این کالا از رییس جمهور دستورات لازم را می گیریم.

وی همچنین اعلام کرده بود: شرایط تامین برخی کالاها همچون لاستیک حساس بوده که با پیگیری های لازم به حالت عادی بازگشت و کمبودی نداریم.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

طرح قیمت تضمینی

خواسته کشاورزان در مورد طرح قیمت تضمینی

کشاورزان استان کردستان طی درخواستی اعلام کردند که خواهان اجرای طرح قیمت تضمینی برای تمامی ...