خانه » عمومی اقتصاد » سوءاستفاده برخی جایگاه داران از کارت سوخت در اختیارشان
سوءاستفاده برخی جایگاه داران از کارت سوخت در اختیارشان
سوءاستفاده برخی جایگاه داران از کارت سوخت در اختیارشان

سوءاستفاده برخی جایگاه داران از کارت سوخت در اختیارشان

سوءاستفاده برخی جایگاه داران از کارت سوخت و نظارت ضعیف شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بر روی جایگاه های عرضه و صدور اطلاعیه ها در زمان نامناسب و بدون توجه به اثرات آن، باعث بی نظمی بازار توزیع بنزین شده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، از بامداد روز ۲۲ مردادماه با اجرای مصوبه دولت و در راستای هماهنگی های قبلی صورت‌گرفته بین سران قوا، به‌منظور رصد و مدیریت کامل عرضه سوخت در کشور، استفاده از کارت سوخت شخصی در زمان سوخت گیری در جایگاه های عرضه بنزین الزامی شده است.

استقبال از این توصیه دولت برای الزام استفاده از کارت سوخت شخصی بین مردم تنها ۵ درصد بود تا اینکه در روز جمعه اول شهریورماه روابط عمومی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: پیرو اطلاع رسانی های قبلی به اطلاع می رساند از تاریخ روز جاری ۹۸/۶/۱ میزان سوختگیری با کارت آزاد جایگاه در هر بار سوختگیری از ۶۰ لیتر به ۳۰ لیتر کاهش یافته است .

کارت سوخت و توزیع نامناسب بنزین

محدودسازی ظرفیت سوخت گیری با کارت جایگاه‌داران در حالی صورت گرفت که بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از متقاضیان دریافت کارت سوخت المثنی، هنوز کارت سوخت خود را دریافت نکرده بودند، و این مسئله مشکلاتی را برای مردم و حتی جایگاه داران به همراه داشت و مردمی که کارت سوخت نداشتند و خواهان سوخـت گیری بیش از ۳۰ لیتر بودند، دوباره با دور زدن و ورود مجدد به صف سوخت گیری در جایگاه، در نوبتی دیگر اقدام به سوخت گیری با کارت جایگاه دار می کردند که این مسئله هم مورد نارضایتی مردم و هم ایجاد ترافیک در بعضی جایگاه‌ها شده است.

البته در برخی جایگاه ها با سوء استفاده از شرایط، استفاده از کارت جایگاه دار را منوط به پرداخت هزینه اضافی با عناوینی چون شیرینی یا پول استفاده از کارت جایگاه کرده و از مردمی که کارت سوخت شخصی به همراه ندارند، مبالغ غیرقانونی از ۱۰۰۰ تومان تا بیش از ۱۰ هزار تومان دریافت می کنند.

برخی مخاطبان با تماس از درخواست شیرینی استفاده از کارت سوخت جایگاه دار توسط کارکنان پمپ بنزین‌ها در دو جایگاه عرضه بنزین در مناطق مرکزی کلانشهر تهران اطلاع داده و افزودند اگر حاضر به دادن شیرینی نبودیم، کارت جایگاه‌دار در اختیارمان قرار نمی‌گرفت.

درحالیکه دولت سعی دارد با صدور اطلاعیه های مستمر، توصیه‌ها و محدود کردن کارت سوخت جایگاه داران، مردم را ملزم به استفاده از کارت سوخت شخصی کرده و به نظام عرضه بنزین نظمی دوباره دهد، سوءاستفاده برخی جایگاه داران، نظارت ضعیف شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بر روی جایگاه های عرضه و صدور اطلاعیه‌ها در زمان نامناسب و بدون توجه به اثرات آن، موجب بی نظمی بازار توزیع بنزین شده است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*