خانه » بانک و بیمه » آینده بازار بورس از نگاه وزیر امور اقتصادی و دارایی امیدوار کننده است
آینده بازار بورس از نگاه وزیر امور اقتصادی و دارایی امیدوار کننده است
آینده بازار بورس از نگاه وزیر امور اقتصادی و دارایی امیدوار کننده است

آینده بازار بورس از نگاه وزیر امور اقتصادی و دارایی امیدوار کننده است

وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن ابراز امیدواری نسبت به آینده بازار بورس به بانک ها توصیه کرد که برای رهایی از بنگاهداری به بازار بورس بروند.

به گزارش ی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، فرهاد دژپسند در جلسه‌ای با حضور فعالان بازار سرمایه ضمن بیان اینکه هزینه های حاکمیتی در همه جای دنیا از طریق درآمدهای مالیاتی تامین می شود، بیان کرد: من از یک طرف به عنوان وزیر دارایی باید به دنبال راهکارهایی برای افزایش درآمدهای مالیاتی باشم و از طرف دیگر به عنوان وزیر اقتصاد، باید به دنبال تقویت بازار سرمایه به عنوان پشتوانه اقتصاد کشور باشم.

دژپسند همچنین با تاکید بر اینکه اعطای تخفیف های مالیاتی کار ساده ای نیست، افزود: به همین دلیل است که مجلس شورای اسلامی باید درباره وضع و معافیت مالیاتی یا تعیین نرخ مالیات تصمیم بگیرد.

وزیر اقتصاد نسبت به آینده بازار بورس ابراز امیدواری کرده و گفت: بورس نشان داد که می تواند یک روند پایدار و رو به رشد داشته باشد، هرچند معتقدم که این بازار هنوز با سهمی که باید در تامین مالی اقتصاد کشور ایفا کند، فاصله دارد.

آینده بازار بورس از نگاه وزیر اقتصاد

دژپسند با تاکید بر اینکه در شرایط جنگ اقتصادی و حجم بالای نقدینگی، موثرترین راه برای تامین سرمایه، بازار بورس است؛ تصریح کرد: در این حوزه باید آموزش ها و آگاه سازی های لازم انجام شود تا کسی که به این بازار قدم می گذارد بداند که این حوزه چه مقدمات و الزاماتی دارد.

وی همچنین ضمن بیان این مهم که بانک های کشور باید برای رهایی از بنگاهداری به بازار بورس روی بیاورند، توضیح داد: هرچند شورای عالی بورس سعی می کند تا فعالین این حوزه از خطر دور باشند اما واقعیت این است که هرکسی که به این حوزه وارد می شود باید درصدی از ریسک را هم بپذیرد.

در ادامه این نشست نیز امیدعلی پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی  با بیان اینکه نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی در کشور بالاتر از ۸ درصد است، اطلاع داد که همه درآمدهای دولتی چیزی در حدود نصف حقوق پرداختی به کارکنان کشور می باشد که این به معنای فرار و معافیت های مالیاتی گسترده در اقتصاد است.

وزیر اقتصاد در هفته گذشته نز اعلام کرده بود: با کنترل فرار مالیاتی، درآمد مالیاتی در پنج ماه اول امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته، ۳۵درصد رشد داشته است.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

بررسی اطلاعات ۲۴۰ صرافی درباره نوسان‌های اخیر ارزی در سازمان مالیاتی

بررسی اطلاعات ۲۴۰ صرافی درباره نوسان‌های اخیر ارزی در سازمان مالیاتی

مطابق اعلام رئیس کل سازمان مالیاتی اطلاعات ۲۴۰ صرافی درباره نوسان‌های اخیر ارزی در در ...