خانه » اخبار جهان » تهاتر تجاری با هند تا پایان سال ۲۰۱۹ برای دور زدن تحریم های اقتصادی
تهاتر تجاری با هند تا پایان سال 2019 برای دور زدن تحریم های اقتصادی
تهاتر تجاری با هند تا پایان سال ۲۰۱۹ برای دور زدن تحریم های اقتصادی

تهاتر تجاری با هند تا پایان سال ۲۰۱۹ برای دور زدن تحریم های اقتصادی

سفیر ایران در هند اعلام کرد: دو کشور توافق تهاتر تجاری را تا پایان ۲۰۱۹ نهایی خواهند کرد که عامل موثری برای دور زدن تحریم های آمریکا می باشد؛ سه دور مذاکره در این زمینه انجام شده و دور چهارم ماه آینده برگزار خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، ایران در تلاش است تا با انجام موافقتنامه تجاری ترجیحی با هند تا پایان سال ۲۰۱۹ اقدام به تهاتر تجاری در زمینه محصولات کشاورزی و محصولات دارویی بکند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، علی چگینی سفیر ایران در هند اعلام کرده است که این دو کشور چهار دوره مذاکره در این زمینه انجام داده اند و دور بعدی نیز قرار است ماه آینده صورت گیرد.

وی در جلسه‌ای با تجار هندی اظهار داشت: ما قادر هستیم تجارت تهاتری را با هند به نحوی که  محصولات کشاورزی مقابل محصولات کشاورزی و محصولات دارویی مقابل محصولات دارویی باشد، انجام دهیم.

سفیر ایران در هند اعلام کرد که تحریم های اقتصادی آمریکا نمی تواند روابط مستحکم تجاری ایران با هند را از مسیر اصلی خارج کند. چرا که اکنون روابط تجاری دو کشور در سال ۲۰۱۸ به ۱۷٫۵ میلیارد دلار رسیده که این رقم در سال ۲۰۱۷ به میزان ۱۳٫۵ میلیارد دلار بود و ما چشم‌انداز روابط تجاری خود را برای رسیدن به ۳۰ میلیارد دلار در گام نخست و پس از آن به ۵۰ میلیارد دلار ترسیم کرده‌ایم.

تهاتر تجاری با هند تا پایان سال

پیش بینی می شود که دو کشور نقشه تجاری و توافقی که مکمل سازوکار استفاده از ارز روپیه در مبادلات تجاری باشد که در سال ۲۰۱۸ منعقد کردند. درسال ۲۰۱۸دو کشور پذیرفته اند که به دلیل تحریم های دوباره آمریکا علیه واردات نفت ایران و همچنین تاثیر آن بر شبکه سوئیفت بانکی مبادلات خود را با روپیه انجام دهند.

در ماه  جولای اوایل امسال وزیر امور خارجه هند تاکید کرد که روابط دوجانبه ایران و هند به خود این دو کشور مربوط است و از هیچ کشور ثالثی تاثیر نخواهد پذیرفت.

اوایل این هفته امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه نیز به ترامپ هشدار داد که درباره تعلیق خرید نفت هند از ایران تجدیدنظر کند. ایران سومین کشور صادرکننده نفت به هند بود.

پیش‌بینی می‌شود تقاضا برای انرژی در هند با رشد اقتصادی و رشد جمعیت این کشور تا ۱۰ سال آینده دو برابر شود. تا به امروز عمده انرژی هند با استفاده از زغال سنگ تامین شده است اما نفت بسیار سریع تر از تجدیدپذیرها جایگزین زغال سنگ می‌شود.

هند به همراه چین در سال گذشته میلادی عامل نیمی از رشد تقاضا برای نفت بود که به ۱.۴ میلیون بشکه در روز بالغ شد. با این حال تولید داخلی هند برای تامین تقاضای رو به رشد کافی نبوده و هند حداکثر ۸۰ درصد از نفت مورد نیازش را وارد می‌کند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تحریم های ماه نوامبر یا آبان ماه پیش از این اعمال شده است

تحریم های ماه نوامبر یا آبان ماه پیش از این اعمال شده است

سعید میرترابی کارشناس مسائل انرژی اظهار داشت: ایالات متحده تمام تلاش دیپلماتیک خود برای اعمال ...