خانه » عمومی اقتصاد » تحمیل ۱۲ هزار نیرو به وزارت آموزش و پرورش از سوی مجلس
تحمیل ۱۲ هزار نیرو به وزارت آموزش و پرورش از سوی مجلس
تحمیل ۱۲ هزار نیرو به وزارت آموزش و پرورش از سوی مجلس

تحمیل ۱۲ هزار نیرو به وزارت آموزش و پرورش از سوی مجلس

حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش ضمن اشاره به تحمیل ۱۲ هزار نیرو به وزارت آموزش و پرورش از سوی مجلس آن را کار بسیار اشتباهی دانسته، افزود: امروز نظام تعلیم و تربیت از مشکلات زیادی رنج می برد و مشکلات را نباید انکار کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، سیدجواد حسینی ظهر امروز در شورای آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه وضعیت برون سپاری در آموزش و پرورش استان کرمان بسیار عالی است اظهار داشت: تا سال ۱۴۰۱ تعداد ۲۵۵  هزار نفر فرهنگی در کشور بازنشسته خواهند شد.

وی همچنین با بیان اینکه هیچ نیرویی حق رفتن سر کلاس درس را ندارد مگر از کانال دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد: مجلس ۱۲ هزار نیرو بر ما تحمیل کرد که کار بسیار اشتباهی بوده و ما برای همین نیروها هم دوره یک ساله آموزشی در دانشگاه فرهنگیان گذاشته‌ایم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با عنوان اینکه یک درصد مدارس غیردولتی ما که اکثرا در تهران می باشند هزینه های زیادی می گیرند که آنها را کنترل می‌کنیم اظهار داشت: چند شعار دادیم که بعضی ها گفتند عملیاتی نمی‌شود اما محقق شد.

وی با اشاره به اینکه اول مهرماه پایان مدارس خشت و گلی است و اول مهرماه امسال این اتفاق خواهد افتاد افزود: جشن برچیدن مدارس خشت و گلی را خواهیم گرفت و در استان کرمان ۸۰ کلاس خشت و گلی است که مهرماه امسال تعطیل خواهد شد.

حسینی با بیان اینکه پایان کلاس‌های با بخاری نفتی را نیز اعلام کردیم گفت: ۲۴ هزار کلاس درسی داریم که علمک گاز در آنها وجود دارد اما از بخاری نفتی استفاده می کنند که امسال این بخاری‌ها جمع‌آوری و از بخاری هوشمند و تابشی استفاده خواهد شد.

وزارت آموزش و پرورش و تحولات اخیر

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سرانه پرداختی به دانش‌آموزان عشایری را سه برابر کردیم و به آنها توجه ویژه‌ای می‌شود گفت: این اقدامات در راستای برقراری عدالت آموزشی است.

وی ضمن اشاره به اینکه در کشور ۳۷۰ هزار دانش‌آموز شبانه‌روزی داریم که در کرمان ۳۲ هزار نفر هستند عنوان کرد: ۱۰ میلیارد تومان برای مدارس شبانه روزی استان کرمان اختصاص داده می‌شود.

حسینی با بیان اینکه در هفته دولت امسال حدود دو هزار پروژه با بیش از سه هزار میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد گفت: امروز نظام تعلیم و تربیت از مشکلات زیادی رنج می‌برد و مشکلات را نباید انکار کرد.

وی با اشاره به اینکه سند تحول بنیادین برای رفع مشکلات نظام آموزشی تهیه شده است افزود: قبلا نگاه معلول محور برای برطرف کردن مشکلات نظام آموزش و پرورش داشتیم که باید اصلاح شود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ۶۷۰ برنامه از سند تحول بنیادین تولید شده گفت: از این تعداد ۳۷۰ برنامه در برنامه ششم توسعه دیده شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران نیز ضمن اشاره به اینکه یکی از مشکلاتی که همچنان در حوزه فعالیت مدیریت شهری با احداث فضاهای آموزشی وجود دارد، موضوع منطقه ۲۲ تهران است که نیازمند یک عزم جدی است گفت: انبوه سازی و بلند مرتبه سازی در منطقه ۲۲ هر روز نسبت به قبل بیشتر می‌شود و این موضوع زنگ خطر جدی برای تأمین فضاهای آموزشی است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*