خانه » اخبار جهان » محصولات پتروشیمی از تحریم‌های آمریکا اثرپذیری ندارند
محصولات پتروشیمی از تحریم‌های آمریکا اثرپذیری ندارند
محصولات پتروشیمی از تحریم‌های آمریکا اثرپذیری ندارند

محصولات پتروشیمی از تحریم‌های آمریکا اثرپذیری ندارند

عضو کمیسیون انرژی مجلس ضمن بیان این مطلب که نیاز مبرم بازار جهانی مانع از تاثیرپذیری محصولات پتروشیمی از تحریم‌های آمریکا شده است، اظهار داشت: پیش شرط افزایش تولید این محصولات تامین کامل و پایدار خوراک برای پالایشگاه ها و پتروپالایشگاه ها است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، هدایت‌الله خادمی ضمن اشاره به آمادگی دولت برای از سرگیری صادرات محصول پرطرفدار و استراتژیک PET در صنایع پتروشیمی شده است، افزود: باوجود آنکه ۷۵ روز از تحریم علیه بزرگترین هلدینگ پتروشیمی ایران می‌گذرد اما طبق اعلام مسئولان مرتبط رکورد تولیدPET  به‌عنوان یکی از محصولات مهم صنایع پتروشیمی شکسته شده است.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه محصولات پتروشیمی پس از نفت بیشترین ارزآوری را برای کشور دارند، بیان کرد: تنوع محصولات پتروشیمی بالا است به همین دلیل نمی‌توانند این محصولات را همچون نفت مورد تحریم صددرصدی قرار دهند، ضمن آنکه مشتریان فراوانی در سراسر جهان خواهان این محصولات هستند.

وی همچنین با بیان اینکه تنوع مشتریان مانع از وابستگی فروش محصولات پتروشیمی به یک سری مشتریان سنتی و قدیمی شده است، افزود: همچنین تنوع محصولات پتروشیمی سبب شده فضای مناسبی برای صادرات آن‌ها به‌وجود بیاید بنابراین با افزایش تولید به فروش بیشتر خواهیم رسید.

محصولات پتروشیمی از تحریم ها دور هستند

خادمی با اعتقاد به اینکه تاکنون نیاز مبرم بازار جهانی به محصولات پتروشیمی مانع از تاثیرپذیری این محصولات از تحریم‌های آمریکا شده است، اضافه کرد: تولیدکنندگان محصولات پتروشیمی می‌توانند از فرصت بازار بورس و آزاد برای فروش محصولات خود با قیمت‌های جدید استفاده کنند.

دولت باید در تامین خوراک و مواد اولیه لازم برای تولید محصولات مختلف پتروشیمی در کنار تولیدکنندگان باشد، درواقع پیش شرط افزایش تولید این محصولات تامین کامل و پایدار خوراک برای پالایشگاه‌ها و پتروپالایشگاه‌ها است

عضو کمیسیون انرژی مجلس ضمن تاکید بر اینکه دولت باید در تامین خوراک و مواد اولیه لازم برای تولید محصولات مختلف پتروشیمی در کنار تولیدکنندگان باشد، اظهار کرد: درواقع پیش شرط افزایش تولید این محصولات تامین کامل و پایدار خوراک برای پالایشگاه‌ها و پتروپالایشگاه‌ها است.

رییس جمهور فرانسه نیز طی روزهای اخیر از همتای آمریکایی خود خواست به تحریم فروش نفت ایران به هند خاتمه دهد. به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اکونومیک تایمز هند، در صورت موافقت واشنگتن با چنین اقدامی، تامین نفت دهلی‌نو افزایش پیدا خواهد کرد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

افزایش تولید نفت کشورهای عضو اوپک پلاس برای پاسخگویی به تقاضا

افزایش تولید نفت کشورهای عضو اوپک پلاس برای پاسخگویی به تقاضا

کشورهای عضو اوپک پلاس توافق کردند تا از ماه ژوئیه افزایش تولید نفت را آغاز ...