خانه » اخبار جهان » رئیس‌جمهور فرانسه به صورت رسمی نماینده گروه ۷ نمی باشد
رئیس‌جمهور فرانسه به صورت رسمی نماینده گروه 7 نمی باشد
رئیس‌جمهور فرانسه به صورت رسمی نماینده گروه ۷ نمی باشد

رئیس‌جمهور فرانسه به صورت رسمی نماینده گروه ۷ نمی باشد

رئیس‌جمهور فرانسه اعلام کرد گروه ۷ رسما به او برای گفت و گو با ایران مأموریت نداده است، با این وجود اعضای این گروه در موارد لزوم ممانعت از دستیابی ایران به سلاح اتمی و حفظ ثبات در غرب آسیا، اتفاق نظر دارند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس‌ جمهور آمریکا اعطای نمایندگی از جانب گروه ۷ به پاریس برای گفت و گو با تهران را تکذیب کرد، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه نیز اظهار کرد در این زمینه مأموریت رسمی ندارد.

ماکرون که در حاشیه نشست سران گروه هفت در منطقه بیاریتز در جمع خبرنگاران صحبت می کرد، این گروه را یک باشگاه غیررسمی توصیف کرد و گفت این گروه به کسی مأموریت رسمی نمی دهد.

به نوشته پایگاه فرانس اینفو، ماکرون در مورد موضع اعضای گروه ۷ در مورد ایران، گفته است: هیچ یک از اعضای گروه ۷ نمی‌خواهند ایران هرگز تسلیحات اتمی داشته باشد. ثانیا، تمام اعضای گروه ۷ به ثبات در آن منطقه متعهد هستند.

رئیس‌جمهور فرانسه در نشست گروه ۷

از طرفی ساعتی پیش یکی از دستیاران ماکرون در گفت و گو با رسانه‌ها مدعی شد که سران گروه هفت در نشست شب گذشته توافق کرده اند که رئیس‌جمهور فرانسه پیام این گروه را به ایران برساند. شخص ماکرون نیز امروز گفت اعضای این گروه بر لزوم کاهش تنش با ایران تأکید کرده اند و ترامپ نیز تصریح کرده که به دنبال درگیری نظامی با ایران نیست.

طی ماه‌های گذشته ماکرون در تلاش بوده تا در نقش یک میانجی میان واشنگتن و تهران عمل کند. با این وجود، ترامپ پیش از این هم میانجی بودن پاریس را رد و تأکید کرده است که هیچ کس نمی تواند ادعا کند که به نمایندگی از آمریکا صحبت می کند.

ماکرون در ویدئویی که ساعاتی پیش از این دیدار در توئیترش منتشر شد، گفته بود که در نشست گروه ۷ به بحران های ایران، سوریه، لیبی و اوکراین پرداخته خواهد شد.

رئیس جمهوری فرانسه خطاب به مردم این کشور گفت، با این که بحران در این کشورها دور از فرانسه به نظر می‌آیند، اما در زندگی روزمره مردم تأثیر دارد.

ماکرون قصد دارد از فرصت میزبانی اجلاس سران کشورهای گروه ۷ که در شهر ساحلی بیاریتز برگزار می شود، تنش‌ها میان ایالات متحده و دیگر کشورهای صنعتی جهان را کاهش دهد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

روند افزایشی تولید نفت آمریکا بر اساس پیش بینی های جدید

روند افزایشی تولید نفت آمریکا بر اساس پیش بینی های جدید

طبق اعلام سازمان اطلاعات انرژی آمریکا، با روند افزایشی تولید نفت این کشور طی ۲ ...