خانه » اخبار جهان » محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در سفر به کویت و اسکاندیناوی
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در سفر به کویت و اسکاندیناوی
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در سفر به کویت و اسکاندیناوی

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در سفر به کویت و اسکاندیناوی

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با ولیعهد کویت، اظهار داشت: ما و شما در این منطقه ماندنی هستیم و بیگانگان رفتنی‌اند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه که به کویت سفر کرده است، پیش از ظهر امروز با نواف جابر الصباح ولیعهد کویت دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار ولیعهد کویت ضمن خوش آمدگویی گرم و صمیمانه به وزیر امور خارجه، از علاقه امیر کویت برای دیدار با وزیر امور خارجه ایران یاد کرد که به علت بیماری نتوانستند.

نواف جابر الصباح، مصالح منطقه را بالاتر و مهمتر از هر چیزی خواند و بیان داشت: ما همواره برای همکاری و گفتگو آماده ایم و آنرا به مصلحت منطقه و امنیت و ثبات آن می دانیم.

ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این دیدار با آرزوی سلامتی و شفای عاجل برای امیر کویت، او را یکی از رهبران با درایت در منطقه خواند.

محورهای گفت و گوی وزیر امور خارجه

وی روابط ایران و کویت را دوستانه و برادرانه خواند و خواستار توسعه و تعمیق روابط دو کشور شد.

وزیر امور خارجه‌کشورمان ضمن اشاره به لزوم همکاری کشورهای منطقه با توجه به تحولات جاری و پیش روی، اظهار داشت: ما و شما در این منطقه ماندنی هستیم و بیگانگان رفتنی اند.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز شنبه ۲۶ مردادماه به کویت سفر کرده است. ظریف در این سفر با تعدادی از مقامات این کشور حوزه خلیج فارس از جمله همتای کویتی خود دیدار و رایزنی می کند.

براساس این گزارش ظریف همچنین قرار است به سه کشور منطقه اسکاندیناوی از جمله فنلاند، سوئد و نروژ سفر کند.

امیر دعا می‌کنیم. تاکید کردم که پیشنهاد ایران برای مجمع گفتگوهای منطقه‌ای و پیمان عدم تجاوز بر اتکای به بازیگران خارجی وزیر امورخارجه کشورمان در پیامی توییتری به محورهای دیدارش با مقامات کویتی نیز اشاره کرد. محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در صفحه توییترش نوشت:  با ولیعهد و وزیر امور خارجه کویت گفتگوهای خوبی داشتم. برای بهبودی فوری برتری دارد. پس از توقف کوتاهی در تهران برای ارائه گزارش به رئیس‌جمهور، عازم سفر اسکاندیناوی خواهم شد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*