خانه » عمومی اقتصاد » سازمان مالیاتی به پزشکان برای ثبت دستگاه کارتخوان تا ۲۳ مرداد فرصت داد
سازمان مالیاتی به پزشکان برای ثبت دستگاه کارتخوان تا 23 مرداد فرصت داد
سازمان مالیاتی به پزشکان برای ثبت دستگاه کارتخوان تا ۲۳ مرداد فرصت داد

سازمان مالیاتی به پزشکان برای ثبت دستگاه کارتخوان تا ۲۳ مرداد فرصت داد

یک مقام مسئول در سازمان مالیاتی ضمن بیان این مهم که بخشی از دستگاه‌ها با سازمان مالیاتی همکاری ندارند، اطلاع داد: پزشکان تا ۲۳ مرداد مهلت دارند دستگاه‌ کارتخوان خود را در سامانه سازمان ثبت نام کنند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، هادی خانی با اشاره به برخی از وظایف سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: این سازمان از چند سال گذشته چابکسازی،  به روز رسانی و مدرن سازی زیر ساخت ها و فرآیندهای خود را آغاز کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه هوشمندسازی از اهداف این سازمان است، افزود: برای رسیدن به این هدف دو طرح مهم پایگاه اطلاعات مؤدیان و فعالان اقتصادی کشور و سامانه صندوق های فروشگاهی را تعریف کردیم که در صورت اجرایی شدن این ۲ طرح به ریزداده هایی از فعالیت های اقتصادی کشور می رسیم ولی برای پیشگیری از سوء استفاده های احتمالی به همکاری دیگر دستگاه ها نیز نیاز داریم.

این مقام مسئول در سازمان امور مالیاتی کشور، با اشاره به اینکه بسیاری از ریشه های فرار مالیاتی مربوط به کم کاری سازمان امور مالیاتی نبوده است، بیان داشت: فرار مالیاتی پنج عنصر دارد که یک عنصر آن سازمان امور مالیاتی است.

مدیرکل دفتر بازرسی ویژه و مبارزه با فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: اگر دستگاه مربوط در صدور مجوز کارت های بازرگانی، اعتبار سنجی را درست انجام می داد و این کارت به راحتی در اختیار هر کسی قرار نمی گرفت فرارهای مالیاتی ناشی از آن بر دوش سازمان امور مالیاتی بار نمی شد.

سازمان مالیاتی در تلاش برای کاهش فرار مالیاتی

خانی با تاکید بر اینکه بخشی از دستگاه های اجرایی و حاکمیتی کشور، همکاری لازم را با سازمان امور مالیاتی نکردند، ادامه داد: از چند ماه پیش در موضوع پوزهای بانکی ورود کردیم. بیش از ۷ میلیون دستگاه پوز بانکی (پایانه های پرداخت کارت خوان) در کشور داریم اما اینکه این دستگاه پوز با چه کاربری و دست چه افرادی قرار دارد، مهم است.

وی همچنین بیان کرد: از بانک مرکزی می خواهیم هر چه زودتر دستگاه های پوز را از نظر مالیاتی شناسامه دار کند و این بانک تا پایان امسال فرصت دارد تا این کار را انجام دهد.

مدیرکل دفتر بازرسی ویژه و مبارزه با فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی افزود: هیچ کاری به موقعیت افراد نداریم و با هر شخصیت و مقامی که فعالیت اقتصادی کرده اما در آمدهایش را به درستی به سازمان امور مالیاتی اظهار نکرده و مالیات نپرداخته است، برخورد قانونی می کنیم و حق دولت را خواهیم گرفت.

وی با اشاره به اینکه قانون بودجه ۹۸، پزشکان را به نصب صندوق های فروشگاهی مکلف کرده است، افزود: بنابراین سازمان امور مالیاتی، اولویت را به پزشکان اختصاص داد و موضوع این نبود که پزشکان فرار مالیاتی گسترده ای دارند بلکه ۱۵ تا ۲۰ درصد پزشکان در سامانه های ما رد پا و پرونده های مالیاتی ندارند و قشر زیادی از آنها مالیات خود را می پردازند.

خانی اطلاع داد: پزشکان تا ۲۳ مرداد مهلت دارند تا دستگاه های کارتخوان خود را در سامانه سازمان امور مالیاتی ثبت نام کنند.

وی بیان داشت: مردم اگر به مطب پزشکی مراجعه کردند و آن مطب دستگاه کارتخوان نداشت، موضوع را به ستاد خبری سازمان امور مالیاتی به شماره ۰۲۱۳۵۰۱۹ اعلام کنند و سازمان امور مالیاتی علاوه بر جریمه غیر قابل بخشش، این نوع عدم همکاری ها را فرار مالیاتی محسوب و با آنها برخورد قانونی می کند.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

معافیت‌های مالیاتی در کنار فرار مالیاتی علت اصلی نوسان بودجه

معافیت‌های مالیاتی در کنار فرار مالیاتی علت اصلی نوسان بودجه

به عقیده معاون وزیر اقتصاد دلایل نوسان در بودجه‌های سالانه، معافیت‌های مالیاتی در کنار فرار ...