خانه » بازرگانی » تحلیلگران وال استریت درباره روند قیمت طلا در هفته جاری بلاتکلیف بودند
تحلیلگران وال استریت درباره روند قیمت طلا در هفته جاری بلاتکلیف بودند
تحلیلگران وال استریت درباره روند قیمت طلا در هفته جاری بلاتکلیف بودند

تحلیلگران وال استریت درباره روند قیمت طلا در هفته جاری بلاتکلیف بودند

در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز کارشناسان و تحلیلگران وال استریت درباره روند قیمت طلا در هفته جاری بلاتکلیف بودند، در حالی که سرمایه گذاران نسبت به افزایش قیمت این فلز خوش بینی نشان دادند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، بزرگترین گروه در میان کارشناسان و تحلیلگران وال استریت نسبت به روند قیمت طلا نظری نداشتند. برای نخستین بار است که کارشناسان وال استریت از دهم ماه مه خوش بین نیستند.

در این نظرسنجی از کارشناسان وال‌استریت، ۱۶ نفر شرکت کرده بودند که از میان آن ها هفت نفر یا ۴۴ درصد ثابت بودن قیمت طلا را پیش بینی کردند در حالی که پنج نفر یا ۳۱ درصد افزایش قیمت و چهار نفر یا ۲۵ درصد کاهش قیمت این فلز زرد را پیش بینی کردند.

همچنین ۹۶۱ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران شرکت کردند که از میان آنها ۶۵۳ نفر یا ۶۷ درصد افزایش قیمت و ۱۷۵ نفر یا ۱۸ درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند در حالی که ۱۳۳ نفر یا ۱۴ درصد نظری نداشتند.

لازم به ذکر است در نظرسنجی کیتکونیوز اکثر کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران نسبت به بالا رفتن قیمت طلا خوش بین بودند که پیش بینی آنها نیز به نتیجه رسید.

هر اونس طلا برای تحویل در اوت در معاملات روز جمعه بازار آمریکا پنج دلار و ۵۰ سنت یا ۰.۴ درصد افزایش پیدا کرده و در ۱۴۱۲ دلار و ۲۰ سنت بسته شد و برای کل هفته حدود ۰.۹ درصد افزایش ثبت کرد. قیمت طلا از سوم ژوئیه که به رکورد ۱۴۲۰ دلار و ۹۰ سنت صعود کرد بالای مرز ۱۴۰۰ دلار مانده است.

تحلیلگران وال استریت درباره طلا چه می‌گویند؟

درصد درستی پیش بینی وال استریت از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون ۵۴ درصد و سرمایه گذاران ۵۰ درصد بوده است.

قیمت طلا هفته گذشته پس از این که جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا با وجود آمار اشتغال مطلوب اخیر نسبت به افزایش نرخ های بهره موضع مثبتی نداشت، بهبود پیدا کرد.

در این باره باب هابرکورن، کارگزار ارشد کالا در شرکت آر جی او فیوچرز اظهار داشت: من انتظار دارم روند صعودی طلا در هفته جاری پس از اظهارات اخیر رئیس بانک مرکزی آمریکا ادامه یابد. انتظار می رود بانک مرکزی آمریکا نرخ های بهره را کاهش دهد که به نفع طلا خواهد بود.

جورج گرو، مدیرکل شرکت آر بی سی ولث منیجمنت به کیتکونیوز اعلام کرد: اکنون که بازار نسبت به مواضع بانک مرکزی آمریکا برای تحکیم سیاست پولی نگران شده است، وی انتظار دارد طلا در هفته جاری اندکی افزایش پیدا کند.

جیم ویکاف، تحلیلگر فنی ارشد کیتکو با توجه به نمودارهای فنی، پیش بینی کرده است که حرکت قیمت طلا ثابت یا رو به بالا خواهد بود.

اما کوین گریدی، رئیس شرکت فونیکس نسبت به روند رشد قیمت طلا ابراز بدبینی و پیش بینی کرد این فلز ممکن است تا مرز ۱۳۸۴ دلار دچار نزول شود.

افشین نوابی، مدیر معاملات در شرکت ام کی اس نیز اظهار کرد که قیمت طلا در بازه محدودی خواهد ماند. آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی نیز پیش بینی کرد است که قیمت طلا در هفته جاری تغییر چندانی پیدا نمی کند.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

پیش بینی افزایش قیمت طلا طی هفته جاری با توجه به اوضاع ترکیه

پیش بینی افزایش قیمت طلا طی هفته جاری با توجه به اوضاع ترکیه

به نظر عموم کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران که در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز ...