خانه » اخبار جهان » لندن در تلاش برای کاهش تنش ها در منطقه با جمهوری اسلامی ایران
لندن در تلاش برای کاهش تنش ها در منطقه با جمهوری اسلامی ایران
لندن در تلاش برای کاهش تنش ها در منطقه با جمهوری اسلامی ایران

لندن در تلاش برای کاهش تنش ها در منطقه با جمهوری اسلامی ایران

جرمی هانت وزیر خارجه انگلیس با بسیار خطرناک توصیف کردن تشدید تنش ها با ایران اعلام کرد که لندن در تلاش برای کاهش تنش ها است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از فارس، وزیر امور خارجه انگلیس بیان کرد که لندن در تلاش برای جلوگیری از تشدید تنش ها با ایران می باشد. وی همچنین تشدید تنش ها با ایران را بسیار خطرناک توصیف کرده و توضیح داد: نه انگلیس و نه همپیمانانش خواستار جنگ نیستند.

وزیر خارجه انگلیس در ادامه تصریح کرد: با همکاری همپیمانان بین المللی خود آزادی عبور کشتی هایی که از این آبراه حیاتی می گذرند تامین خواهیم کرد. هانت وزیر خارجه انگلیس با بسیار خطرناک توصیف کردن تشدید تنش ها با ایران گفت که لندن در تلاش برای کاهش تنش ها است.

همچنین بر اساس این گزارش، جرمی هانت وزیر امور خارجه انگلیس گفت که لندن در تلاش برای جلوگیری از تشدید تنش ها با ایران است. وی همچنین تشدیدتنش‌ها با ایران را بسیار خطرناک توصیف کرده و گفت: نه انگلیس و نه همپیمانانش خواستار جنگ نیستند.

لندن در تلاش برای جلوگیری از تنش

وزیر خارجه انگلیس در ادامه اظهار کرد: با همکاری همپیمانان بین المللی خود آزادی عبور کشتی هایی که از این آبراه حیاتی می گذرند تامین خواهیم کرد.

لازم به ذکر است که جرمی هانت، وزیر امور خارجه انگلیس روز جمعه به شبکه خبری اسکای نیوز اعلاکم کرد: ما با دقت به اتفاقات حال حاضر، واکنش نشان خواهیم داد. ما به وضوح به ایران اعلام کرده ایم که به دنبال تشدید تنش نمی گردیم.

بر این اساس دولت انگلیس هفته گذشته یک نفتکش حامل نفت ایران را به شکل غیر قانونی توقیف کرد که این امر باعث ایجاد تنش هایی در روابط دو کشور شده است. ادعا شده که دلیل توقیف این نفتکش، نقض تحریم های اتحادیه اروپا در خصوص سوریه بوده است. جمهوری اسلامی ایران نیز این اقدام انگلیس را محکوم و آن را دزدی ریایی خوانده است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*