خانه » اقتصاد دیجیتال » مزارع استخراج ارز دیجیتال در کشور در حال شناسایی است
مزارع استخراج ارز دیجیتال در کشور در حال شناسایی است
مزارع استخراج ارز دیجیتال در کشور در حال شناسایی است

مزارع استخراج ارز دیجیتال در کشور در حال شناسایی است

یکی از بزرگترین مزارع استخراج ارز دیجیتال در کشور که با استقرار در یکی از کارخانجات بزرگ تهران، از برق با تعرفه صنعتی بهره می برد ، شناسایی شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، این روزها تب تند تولید ارز دیجیتال با برق ارزان در کشور بالا گرفته و شاهد افزایش روز افزون تقاضا در این بخش می باشیم.

بر اساس جدیدترین گزارش وزارت نیرو، به دنبال بالا گرفتن تب ارز دیجیتال و سوء استفاده مزارع استخراج ارز دیجیتال راه اندازی شده از تعرفه های ارزان برق صنعتی و کشاورزی و همچنین شدت گرفتن فعالیت های نظارتی و بازرسی شرکت های توزیع نیروی برق به‌منظور شناسایی مزارعی که با بهره گیری از برق با یارانه دولتی، به تولید ارز دیجیتال می پردازند، نیروهای عملیاتی و فنی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، با رصد و کنترل بار مصرف شبکه توزیع برق و بررسی های میدانی، موفق شدند سه مزرعه بزرگ استخراج ارز دیجیتال را که با استقرار در مراکز صنعتی، از برق با تعرفه ارزان برای تولید ارز دیجیتال استفاده می کردند، شناسایی کنند.

لازم به ذکر است، تنها یکی از این مزارع، با مصرف انرژی بالغ بر هفت مگاوات (حدود ۴۰ درصد توان تولید نیروگاه برق آبی سد طالقان)، از بزرگترین مزارع کشف شده ارز دیجیتال در کشور به شمار می رود.

بر اساس این گزارش، با در نظر گرفتن میانگین مصرف برق ۲۸۰۰ کیلووات ساعت در سال برای هر واحد مسکونی واقع در مناطق عادی کشور، برق مصرفی در این مزرعه ارزی، فقط در هر شبانه روز معادل مصرف برق ۶۰ واحد مسکونی در طول یک سال می باشد.

مزارع استخراج ارز دیجیتال در حال شناسایی

به دنبال شناسایی این سه مزرعه، در مرحله اول با توجه به فعالیت مغایر با تعرفه واگذارشده، نسبت به قطع برق مورد استفاده، اقدام و سایر مراحل رسیدگی قانونی در این رابطه، آغاز شده است.

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق نیز اظهار داشت: تا زمانی که تعرفه برق تولید ارز دیجیتال تصویب و ابلاغ شود، طبق ابلاغیه پایان خردادماه شرکت توانیر، تولیدکنندگان ارز دیجیتال با تعرفه های خانگی، صنعتی و کشاورزی، شناسایی شده و برق آنها قطع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه نیز با بیان اینکه استخراج ارز دیجیتال به میزان قابل توجهی مصرف برق را افزایش می دهد و از این طریق قابل شناسایی است، عنوان کرد: مصرف برق استخراج ارز دیجیتال معادل مصرف برق حدود ۲۴ واحد مسکونی در طی یکسال است.

مرآتی خاطرنشان ساخت: این میزان مصرف برق هم آسیب جدی به خطوط و تأسیسات برق وارد می کند و هم باعث خاموشی خواهد شد.

وی همچنین ضمن اشاره به اینکه عمده استخراج ارز دیجیتال در مناطقی انجام می شود که برق ارزانتری دارد، تصریح کرد: مناطقی که برق کشاورزی و صنعتی دارد بیشتر مورد استفاده برای استخراج ارز دیجیتال قرار می گیرد و از همین رو در اولویت نظارت است.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

  1. در امریکا ۳۰۰ سال پیش خیلی ها راه افتادن رفتند طلا پیدا کنند ویکی هم کارش فروش بیل وکلنگ به این جویندگان طلا بود .
    جویندگان طلا به هیچ ثروتی نرسیدند ولی روشنده بیل وکلنگ میلیونر شد
    قضیه بیت کوین است در این وانفسای دلار کلی دلار دادیم جیب چینی ها را پر کردیم دستگاه استخراج بیت کوین خریدم
    ولی الان به درد نمی خوره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

جذابیت بیت کوین نقل و انتقال مالی بدون وجود هرگونه واسطه

جذابیت بیت کوین نقل و انتقال مالی بدون وجود هرگونه واسطه

بیت کوین نوعی ارز رمزنگاری شده است که در سال ۲۰۰۹ توسط فرد یا گروهی ...