خانه » عمومی اقتصاد » مدیریت هوشمند پارک حاشیه ای به روش هوشمند در دستور کار
مدیریت هوشمند پارک حاشیه ای به روش هوشمند در دستور کار

مدیریت هوشمند پارک حاشیه ای به روش هوشمند در دستور کار

پس از دو تجربه ناموفق مدیریت پارک حاشیه ای توسط پارکبان ها و پارکومترها در دوره مدیریت شهری سابق که باعث نارضایتی و شکایت های مکرر شهروندان شده بود، اکنون مدیریت شهری مدیریت هوشمند پارک حاشیه ای را در دستور کار قرار داده است.

اجرای این طرح تاکنون با موانع متعددی روبه رو بوده ولی از دیروز در منطقه ۲ تهران آغاز شده و قرار است در آینده در سراسر شهر تهران اجرایی شود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، طرح مدیریت هوشمند پارک حاشیه ای از روز شنبه پانزدهم تیرماه به صورت رسمی در منطقه ۲ تهران آغاز شده است. این منطقه، اولین منطقه ای است که طرح مدیریت هوشمند پارک حاشیه ای در آن اجرایی می شود.

در این طرح، حاشیه خیابان ها علاوه بر خط ‌کشی جدید، با تابلوهای آبی رنگی متمایز شده و نشان می‌دهد هزینه پارک کردن در کنار این خیابان ها به شکل هوشمند دریافت خواهد شد. بدین ترتیب نه تنها ارتباط مالی مستقیم بین پارکبان با راننده که غیرقانونی است قطع می شود، بلکه به تجهیزات هزینه ساز و کم‌اثری همچون پارکومتر هم نیاز نخواهد بود.

در طرح مدیریت هوشمند پارک حاشیه ای متقاضیان باید برای ثبت‌نام و درج مشخصات خودرو در سامانه تهران من اقدام کرده و سپس حساب شهروندی خود را شارژ کنند. پس از آن نیاز به هیچ کار دیگری نیست؛ چرا که اطلاعات مدت پارک خودرو و هزینه آن توسط خودروهای مجهز به دوربین که در طول روز معابر را کنترل می کنند، ثبت و محاسبه خواهد شد و هزینه آن به صورت خودکار از حساب شخص در تهران من برداشت خواهد شد.

مدیریت هوشمند پارک حاشیه ای به جای پارکومتر

البته رانندگان خودروهایی که در حاشیه خیابان پارک کرده اند، قادر هستند پس از پارک کردن، محل و مدت توقف را در همین سایت روی نقشه اعلام کنند و از تخفیف های خوداظهاری بهره‌مند شوند.

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران امروز در توضیح به یکی از اعضای شورای شهر تهران که از تاخیر در ساماندهی پارک حاشیه ای در تهران انتقاد کرده بود، موانع قانونی اجرای این پروژه را که باید از سوی کمیسیون حمل و نقل شورا پیگیری و برطرف می‌شد، یادآور شده است.

در متن پاسخی که از سوی معاونت ترافیک شهرداری برای رئیس محترم شورای شهر ارسال شده، آمده است که برخلاف اظهارات رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا، قانون اجازه نمی‌دهد که بابت پارک در همه معابر شهر از خودروها عوارض گرفته شود و این تصور که شهرداری می‌تواند از یک میلیون محل پارک کسب درآمد کند، علاوه بر آنکه تبعات اجتماعی گسترده‌ای برای مردم دارد، با واقعیت و قانون هم مغایر است.

بر اساس ماده دوم آیین نامه اجرایی تبصره یک ماده ۱۵ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی که در سال ۱۳۹۴ به تصویب هیات وزیران رسیده است، برای تعیین یک معبر به عنوان فضای پارک حاشیه ای، سه شرط تعیین شده که بسیاری از خیابان های اصلی را از شمول آن خارج کرده است. بر اساس این محدودیت قانونی، در بسیاری از معابر فرعی و محله‌های مسکونی نمی توان و نباید مردم را متحمل هزینه پارک حاشیه ای کرد.

بدین ترتیب این برآورد رئیس محترم کمیسیون مذکور که شهرداری باید سالانه ۶۰۰ میلیارد تومان از مردم تهران به عنوان پارک حاشیه‌ای دریافت کند، نه تنها با واقعیت‌های اجتماعی و معیشتی جامعه سازگار نیست، بلکه اساسا با واقعیت‌های جغرافیایی و قانونی هم مغایر است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*