خانه » عمومی اقتصاد » تحریم های ظالمانه و غیرقانونی دولت آمریکا مانع پیشرفت نمی‌شود
تحریم های ظالمانه و غیرقانونی دولت آمریکا مانع پیشرفت نمی‌شود
تحریم های ظالمانه و غیرقانونی دولت آمریکا مانع پیشرفت نمی‌شود

تحریم های ظالمانه و غیرقانونی دولت آمریکا مانع پیشرفت نمی‌شود

اسلامی وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: دولت آمریکا قصد دارد با اعمال تحریم های ظالمانه و غیرقانونی چرخ حرکت جمهوری اسلامی ایران را متوقف کند. آنها می خواهند با این سیاست ها به ایران بازگردند و به غارت های گذشته خود ادامه دهند، اما این اتفاق هرگز رخ نخواهد داد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، محمد اسلامی در مراسم تکریم مقام شهدای ۱۲ تیرماه و بزرگداشت سالروز فاجعه حمله ناو وینسنس به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: نام شهدای پرواز مسافری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با شناسه ir۶۵۵ از تقویم هوایی کشور حذف نخواهد شد. به طور حتم به مرور این واقعه نشان دهنده آن است که دولت آمریکا به معنای واقعی کلمه جهان خوار و تروریست می باشد.

وی در ادامه افزود: ناو آمریکایی با هدف قرار دادن هواپیمای مسافری که در مسیر خود پرواز می کرده و کاملاً شرایط عادی داشته است و هواپیمای متخاصم نبوده است، باعث سرنگون شدن این هواپیما و جان باختن ۲۹۰ سرنشین آن شده است.

وزیر راه و شهرسازی ضمن تاکید بر این که غارت ثروت ملت‌ها هدف آمریکایی ها می باشد و سرنوشت ملت ایران توسط خودشان رقم می خورد، تصریح کرد: آمریکا در ایران جایی ندارد و با تحریم های ظالمانه و غیرقانونی سعی می کند چرخ حرکت جمهوری اسلامی ایران را متوقف کند و با بازگشت به سرزمین ما غارت های خود را ادامه دهد، در حالی که این اتفاق هرگز رخ نخواهد داد و با هوشیاری مردم این سرزمین کشور ما در مسیر پیشرفت گام بر می‌دارد.

تحریم های ظالمانه آمریکا را به هدفش نمی‌رساند

وی در پایان به خانواده تمامی سرنشینان پرواز مسافری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران ایر که در ۱۲ تیرماه سال ۱۳۶۷ مورد هدف ناو آمریکایی قرار گرفت و جان خود را از دست دادند، تسلیت گفت و برای آنها آرزوی صبر و شکیبایی کرد.

 پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با شناسه IR۶۵۵ از تهران به مقصد دوبی در تاریخ ۱۲ تیر ۱۳۶۷ (۳ ژوئیه ۱۹۸۸ میلادی) پس از توقف بین راهی در بندرعباس به سمت دوبی در حرکت بود که با شلیک موشک فینیکس حرارتی از ناو یواس‌اس وینسنس متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در ارتفاع ۱۲ هزار پایی بر فراز خلیج فارس سرنگون شد و تمامی ۲۹۰ سرنشین آن که شامل ۴۶ مسافر غیر ایرانی و ۶۶ کودک نیز بود، جان باختند.

به گزارش ایسنا، تورج دهقانی زنگنه مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در مراسم تکریم مقام شهدای ۱۲ تیرماه و بزرگداشت سالروز فاجعه حمله ناو وینسنس به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نیز اظهار کرد: صنعت حمل و نقل هوایی ایران همواره آماج حملات دولت آمریکا بوده و با جلوگیری از پرواز هما به نیویورک در سال ۱۳۵۸ تحریم های آمریکا علیه صنعت هوانوردی ایران شروع شد و در ادامه با هدف قرار دادن هواپیمای مسافری ۶۵۵ ایران‌ایر در سال ۱۳۶۷ اوج جنایت و دشمنی خود را با به شهادت رساندن ۲۹۰ انسان بی‌گناه نشان داد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تحریم های جدید آمریکا علیه ایران علت خروج اوبر بانک اتریش از ایران

تحریم های جدید آمریکا علیه ایران علت خروج اوبر بانک اتریش از ایران

اوبر بانک اتریش اطلاع داد با توجه به افزایش ریسک فعالیت شرکت های اروپایی در ...