خانه » بازرگانی » کفش دست دوز درگیر با افزایش قیمت مواد اولیه و رکود بازار
کفش دست دوز درگیر با افزایش قیمت مواد اولیه و رکود بازار
کفش دست دوز درگیر با افزایش قیمت مواد اولیه و رکود بازار

کفش دست دوز درگیر با افزایش قیمت مواد اولیه و رکود بازار

رئیس اتحادیه کفش دست دوز ضمن اشاره به تداوم رکود در بازار کفش بیان کرد: افزایش چشمگیر قیمت مواد اولیه توان تولید را از تولید‌کنندگان بازار با توجه به وضعیت رکودی حاکم بر بازار گرفته است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، رسول شجری رئیس اتحادیه کفش دست دوز اظهار داشت: رکود شدیدی بر صنعت کفش دست دوز حاکم شده و کمبود مواد اولیه این صنعت، تولید‌کنندگان  بخصوص تولید‌کنندگان کوچک را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.

وی در ادامه با بیان اینکه ارزی به درخواست های ثبت سفارش مواد اولیه مورد نیاز این صنعت تخصیص  نمی یابد، افزود: شرایط سخت تولید موجب تعطیلی تعدادی از واحدها شده است. ضمن اینکه اگر همین وضعیت  تداوم پیدا کند معلوم نیست چه تعداد واحد کوچک دیگر تعطیل شود.

رئیس اتحادیه کفش دست دوز تهران ضمن بیان این مطلب که وضعیت واحدهای تولیدی بزرگتر که نقدینگی بیشتری در اختیار دارند بهتر است، توضیح داد: هزینه تامین مواد اولیه مثل چرم و چسب افزایش قابل ملاحظه ای یافته بطوری که قیمت تمام شده بسیار افزایش پیدا کرده است.

 افزایش بهای تولیدی کفش دست دوز

شجری همچنین تصریح کرد: قیمت چرم نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد و نسبت به سال ۹۶، صد درصد (۱۰۰ درصد)  افزایش داشته و همین موضوع موجب افزایش قیمت تمام شده کالا شده است.

رئیس اتحادیه کفش دست دوز تهران با تاکید بر اینکه باید بحث های صادراتی جدی گرفته شود، ادامه داد: صنف کفش صنفی اشتغال زا است بنابراین باید مورد حمایت قرار گیرد تا حداقل شاغلین این بخش بیکار نشوند.

وی در انتها با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی و سازمان تامین اجتماعی باید مطالباتشان بر اساس وضعیت بازار باشد، بیان کرد: دولت باید وضعیت کنونی اقتصاد را مدنظر قرار دهد و از تولید‌کنندگان کوچک حمایت کند.

شجری تصریح نمود: قدرت خرید مردم کاهش یافته در حالی که قیمت تمام شده کالا افزایش پیدا کرده است و همین موضوع رکود شدیدی را به بازار حاکم کرده است.

رئیس اتحادیه کفاشان دست دوز بیان کرده است که عمده ماده مصرفی تولید کفش، چرم است و همچنین ۲۰ قلم ماده اولیه پرمصرف و تأثیرگذار در تولید کفش مورد نیاز است که در تولید نهایی و مصرف به چشم نمی آید، اما کیفیت و چگونگی استفاده از آن ها بسیار مهم و حائز اهمیت است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*