خانه » عمومی اقتصاد » طرح اصلاح ساختار بودجه ابتدا در دولت بررسی خواهد شد
طرح اصلاح ساختار بودجه ابتدا در دولت بررسی خواهد شد
طرح اصلاح ساختار بودجه ابتدا در دولت بررسی خواهد شد

طرح اصلاح ساختار بودجه ابتدا در دولت بررسی خواهد شد

رئیس سازمان برنامه ضمن اشاره به اینکه ما می توانیم ۶۲ هزار میلیارد تومان بودجه را در بخش هزینه ها جابجا کنیم و ۷۶ هزار میلیارد تومان از منابع مختلف کمک بگیریم، ادامه داد:توافق شد قبل از مطرح شدن طرح اصلاح ساختار بودجه در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا این موضوع در دولت مطرح شود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین ، محمدباقر نوبخت در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی بیان کرد: پرداخت به موقع حقوق کارکنان دولت و تخصیص بودجه به طرح های عمرانی در دستور کار جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی قرار گرفت.

نوبخت همچنین اظهار داشت: این جلسه مرتبط با شرایط فعلی کشور با توجه به اعمال شدیدترین تحریم ها بر علیه کشور ما و بررسی طرح اصلاح ساختار بودجه برگزار شد.

وی توضیح داد: برای این که حقوق همه کارکنان دولت سر وقت پرداخت شود و طرح های عمرانی را نیز انجام دهیم حتماً نیاز به بودجه ریزی متناسب با شرایط فعلی کشور داریم به همین دلیل امروز همه وقت ستاد اقتصاد مقاومتی به این موضوع اختصاص یافت که چطور بودجه سال جاری را اصلاح کنیم و برای سال های آینده نیز ساختار بودجه ریزی اصلاح شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: به همین منظور گزارشی ارائه شد که تا پایان سال ۹۸ بتوانیم منابع و مصارف را براساس پرداخت حقوق کارمندان و اجرای طرح های عمرانی با اولویت بندی انجام شود.

طرح اصلاح ساختار بودجه در دولت بررسی شود

نوبخت همچنین توضیح داد: ما می توانیم ۶۲ هزار میلیارد تومان بودجه را در بخش هزینه ها جابجا کنیم و ۷۶ هزار میلیارد تومان از منابع مختلف کمک بگیریم که همه این‌ها در جلسه امروز مطرح شد تا اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی تکلیف خود را بدانند و با سازمان برنامه و بودجه همکاری لازم را انجام دهند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطر نشان کرد: برای سال های آینده برای در امان ماندن از شوک ها و تکان هایی که هر از گاهی در اثر تغییر مصرف نفت و بنزین در جهان بوجود می‌آید باید این اقلام از بودجه خارج شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اطلاع داد: در جلسه امروز ستاد فرماندهی توضیح داده شد که چطور در ۴ محور درآمد‌های پایدار، هزینه های کارآمد، ثبات اقتصادی و تقویت نهادی باید ۲۴ برنامه را اجرا کنیم که ۱۱ برنامه در سال جاری و ۱۳ برنامه برای سال آینده اجرا شود و چه همکاری هایی لازم است. همچنین توافق شد قبل از طرح در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا این موضوع در دولت مطرح شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه طی هفته گذته اعلام کرد که دولت حدود ۳۶۶ هزار میلیارد تومان برای اجرای برنامه های رونق تولید در نظر گرفته است و سازمان برنامه و بودجه از سوی دولت هشت برنامه را در حوزه های مختلف تولید تعریف کرده که ازجمله این حوزه ها می توان به کشاورزی، مسکن و صنعت اشاره کرد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

دیدار وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان با همتای اندونزیایی

دیدار وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان با همتای اندونزیایی

در دیدار وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان با همتای اندونزیایی خود و وزیر دارایی ...