خانه » عمومی اقتصاد » درآمدهای ناشی از اجرای احکام مربوط به اعاده اموال نامشروع مسئولان
درآمدهای ناشی از اجرای احکام مربوط به اعاده اموال نامشروع مسئولان
درآمدهای ناشی از اجرای احکام مربوط به اعاده اموال نامشروع مسئولان

درآمدهای ناشی از اجرای احکام مربوط به اعاده اموال نامشروع مسئولان

بر اساس مصوبه ای که امروز در مجلس به تصویب رسید درآمدهای ناشی از اجرای احکام مربوط به اعاده اموال نامشروع مسئولان بر اساس اجرای احکام مدنی صرف خواهد شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی جزئیات طرح الحاق موادی به قانون اجرای اصل ۴۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران (اعاده اموال نامشروع مسئولان) را در نشست علنی امروز پارلمان بررسی کردند.

بر همین اساس نمایندگان با ماده ۷ طرح مزبور موافقت کردند که بر اساس این ماده پس از ارسال پرونده از سوی دادستان موضوع ماده ۱۸ این قانون، دادگاه ضمن تعیین وقت رسیدگی از فرد مظنون دعوت به عمل می آورد.

به موجب این ماده فرد مظنون شخصا یا از طریق وکیل خود قادر است مستندات و دفاعیات را ظرف مدت یک ماه از تاریخ جلسه اول به صورت مکتوب به دادگاه ارائه دهد، این مدت تنها برای یک بار به حداکثر و مدت یک ماه قابل تمدید است. عدم ارائه اسناد و مدارک مثبته مانع از رسیدگی نخواهد بود.

صرف درآمدهای ناشی از اجرای احکام

بر این اساس دادگاه نسبت به صحت اسناد ومدارک و دفاعیات ارائه شده بررسی لازم را انجام داده و با رعایت احکام مرتبط در قانون مبارزه با پولشویی ظرف مدت یک هفته پس از ختم رسیدگی عندالاقتضای حکم به اعاده اموال نامشروع به نفع دولت صادر می کند.

بر اساس تبصره ماده فوق، درآمدهای ناشی از اجرای احکام مقرر در این بخش در چارچوب بودجه سنواتی بر اساس اجرای احکام مدنی به مصرف خواهد رسید.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه از رییس قوه قضاییه انتظار می رود، مبارزه با فساد را سرلوحه برنامه های خود قرار دهد، تاکید کرد: رییس قوه قضاییه در مسیر بازگشت اعتماد از دست رفته مردم، ثابت قدم باشند.

محمد رضا عارف در نطق میان دستور جلسه علنی امرز مجلس با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر هفتم تیر بیان کرد: امروز سیاست راهبردی نظام در پرهیز از تنش آفرینی و جنگ و تن ندادن به مذاکره‌، بیش از هر زمان دیگر، نیازمند اقتدار، صبر، شکیبایی راهبردی و همبستگی ملی است. در عرصه خارجی، از آنجا که تولید و به کارگیری سلاح هسته ای جایگاهی در دکترین دفاعی کشور ندارد، ما نیازمند آنیم که هدف میان مدت کشورمان مبتنی بر حفظ برجام و عدم بازگشت مجدد به شورای امنیت را از طریق تقویت مسیر دیپلماتیک دنبال کنیم.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

بازار پولی کشور ثبات و اقتدار خودش را در تمام شرایط سخت حفظ کرده است

بازار پولی کشور ثبات و اقتدار خودش را در تمام شرایط سخت حفظ کرده است

طبق اظهارات محمد بیرانوندی، کشور ما سال‌ها تحت شرایط سختی قرار داشته، از جنگ تا ...