خانه » سایر » جهت گیری عمومی شهرداری تهران شفافیت سیستم درآمد هزینه های مالی
جهت گیری عمومی شهرداری تهران شفافیت سیستم درآمد هزینه های مالی
جهت گیری عمومی شهرداری تهران شفافیت سیستم درآمد هزینه های مالی

جهت گیری عمومی شهرداری تهران شفافیت سیستم درآمد هزینه های مالی

پیروز حناچی شهردار تهران اعلام کرد: جهت گیری عمومی شهرداری تهران شفافیت سیستم درآمد هزینه های مالی می باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین ، پیروز حناچی در جلسه علنی روز یکشنبه شورای شهر تهران در جریان قرائت گزارش حسابرسی تفریغ بودجه سال ۹۶ شهرداری حضور یافته و ضمن بیان این مطلب که جهت گیری عمومی شهرداری تهران شفافیت در سیستم های درآمدمالی و هزینه کردها می باشد، بیان داشت: ما از نظارت شورای شهر در این حوزه استقبال می کنیم و تلاش می کنیم در چارچوب برنامه های ابلاغی شورای شهر حرکت کنیم و اگر پیش از این نیز در همین چارچوب ها حرکت می شد حالا شاهد بدهی بالای ۵۰ هزار میلیاردی نبودیم.

وی در ادامه تصریح کرد: هزینه کرد شهرداری تهران در چارچوب هزینه هایی می باشد که شورای شهر به تصویب رسانده و امیدواریم اقدامات ما در همین راستا باشد و اگر با موضوعی مواجه شدیم که بودجه مصوب شورا جوابگو نبود، با اجازه شورا و با اصلاحیه بودجه مسیر قانونی را طی می کنیم.

شهرداری تهران به دنبال شفافیت درآمد هزینه

شهردار تهران در ادامه سخنانش به آغاز ثبت نام انتخابات شورایاری ها از بعدازظهر روز گذشته اشاره کرد و توضیح داد: با تأیید دولت و وزارت کشور این امر مهم را دنبال می کنیم و از تمامی شهروندانی که می توانند در این حوزه کمک کنند و تعهد و تخصص لازم را برای حضور در شورایاری ها دارند دعوت می کنم در این انتخابات شرکت کنند.

رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران نیز از پذیرش مشروط گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶ خبر داد. مجید فراهانی در جلسه شورای شهر تهران با ارائه گزارش تفریغ بودجه ۹۶ شهرداری تهران بیان داشت: شهرداری موظف است تفریغ بودجه هر سال را تا آخر اردیبهشت ماه سال بعد به شورای شهر ارائه کند و شورا نیز باید تا آخر خردادماه همان سال نسبت به بررسی و تصویب آن اقدام کنند.

وی افزود: گزارش تفریغ بودجه تنها محل قانونی نظارت جدی است که به شورا کمک می کند با بررسی آن از یک طرف درآمدهای وصولی قطعی را با ارقامی که پیش بینی کرده بود مقایسه کند و در برنامه ریزی‌های آینده نیز از آن استفاده کند و از طرف دیگر میزان عدول و تجاوز شهرداری از پرداخت هزینه ای از اعتبارات پیش بینی شده را کنترل کند.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*