خانه » اخبار جهان » حفظ منافع تجاری هدف اصلی طرف‌های اروپایی برجام است
حفظ منافع تجاری هدف اصلی طرف‌های اروپایی برجام است
حفظ منافع تجاری هدف اصلی طرف‌های اروپایی برجام است

حفظ منافع تجاری هدف اصلی طرف‌های اروپایی برجام است

رئیس جمهوری آمریکا مدعی شد توجهی به اروپایی های طرف برجام نمی کند چراکه همه دغدغه آنها حفظ منافع تجاری می باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مهر، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در بخشی از مصاحبه خود با ان بی سی دیدگاه اروپا مبنی بر پایبندی ایران به برجام را به چالش کشید و مدعی شد آنها به دنبال منافع تجاری خود می باشند.

وی در این باره مدعی شد که اهمیتی به اروپایی ها نمی دهم. آنها کلی پول (از ایران) درمی آورند. مثلاً فرانسوی ها به ایران ماشین می فروشند. اروپایی ها (خیلی) کارهای دیگر هم انجام می دهند.

ترامپ همچنین بار دیگر از بابت حمایت از اروپایی ها، سر آنها منت گذاشت و بیان کرد: ناتو و کلی هزینه های تجاری، واقعاً که اتحادیه اروپا این همه سال کلی امتیاز از ما گرفته است.

حفظ منافع تجاری هدف اروپایی ها

وی بار دیگر مدعی شد آماده عقد هر توافقی که مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته ای باشد؛ هست و اهمیتی نمی دهد که این توافق دوجانبه باشد یا چندجانبه. وی افزود: اهمیتی نمی دهم چه جور یا چه نوع معامله ای باشد. می تواند جداگانه یا جمعی باشد.

وی بار دیگر ادعای نخ نمای خود مبنی بر اینکه در پایان مهلت ۱۵ ساله برجام، ایران سودای ساخت سلاح هسته ای را پیگیری می کند؛ تکرار کرد.

 آمریکا در تلاش است تا با ناآرام کردن اوضاع و بعد، مشتاق جلوه دادن خود به مذاکره، ایران را مقصر کِش دادن تنش های اخیر در خاورمیانه جلوه دهد؛ حال آنکه بنابر تاکید ایران، این آمریکا است که در درجه نخست راه بدعهدی را در پیش گرفت و به همین دلیل شایسته اعتماد دوباره نیست.

همچنین هایکو ماس وزیر امورخارجه آلمان در گفت و گو با شبکه خبری زد دی اف از تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که گفته روز پنج شنبه دقایقی پیش از حمله به ایران، آن را لغو کرده است، استقبال کرد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تفاهم نامه همکاری بین ایران و عراق در زمینه ایجاد شهرک های صنعتی

تفاهم نامه همکاری بین ایران و عراق در زمینه ایجاد شهرک های صنعتی

تفاهم نامه همکاری بین ایران و عراق در زمینه ایجاد شهرک های صنعتی و بازسازی ...