خانه » عمومی اقتصاد » اعزام نیروی کار به خارج از کشور و بازار داغ کلاهبرداران اینترنتی
اعزام نیروی کار به خارج از کشور و بازار داغ کلاهبرداران اینترنتی
اعزام نیروی کار به خارج از کشور و بازار داغ کلاهبرداران اینترنتی

اعزام نیروی کار به خارج از کشور و بازار داغ کلاهبرداران اینترنتی

مدیر کل هدایت نیروی کار وزارت کار ضمن اشاره به بازار داغ کلاهبرداران اینترنتی برای اعزام نیروی کار به خارج از متقاضیان خواست پیش از اقدام، از مجاز بودن فعالیت کاریابی موسسه اطمینان حاصل کنند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، محمد اکبرنیا ضمن اشاره به افزایش کلاهبرداری ها در فضای مجازی برای اعزام نیروی کار به خارج از کشور بیان کرد: متأسفانه در شرایطی که با تورم نیروی کار فارغ التحصیل و نرخ بیکاری این گروه از جامعه مواجه هستیم، بازار اعزام نیروی کار به خارج برای سودجویان جذابیت پیدا کرده و به همین دلیل کلاهبرداران در این زمینه فعال شده اند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه نیروی کار متقاضی اعزام به خارج، پیش از اقدام در این زمینه باید حتماً از مجاز بودن فعالیت کاریابی اطمینان حاصل کنند، درباره نحوه شناسایی و تشخیص کاریابی های غیرمجاز نیز گفت: لیست تمام کاریابی های بین المللی و داخلی مجاز در سایت وزارت کار اعلام شده و متقاضیان باید فقط از طریق این مراکز برای عزیمت به خارج از کشور با هدف اشتغال اقدام کنند.

مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت کار در ادامه توضیح داد: علی رغم پیگیری های متعدد به دلیل گسترگی فضای مجازی متأسفانه شدت اینگونه فعالیت های غیرمجاز زیاد بوده و در کنار نظارت ها و اقدامات کنترلی، متقاضیان نیز باید جانب احتیاط را رعایت کنند.

اعزام نیروی کار به خارج توسط موسسات مجاز

اکبرنیا ضمن تاکید بر این مطلب که پیش از هر اقدام کنترلی، متقاضیان باید مراقب اقدامات فریبکارانه سودجویان در حوزه اعزام نیروی کار باشند، بیان کرد: اطمینان از داشتن مجوز کاریابی مهمترین اصل پیش از اقدام برای شروع فرایند اعزام بوده و متقاضیان باید به این موضوع توجه داشته باشند تا مبادا فریب وعده های دروغین را بخورند.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توضیح داد: در صورت تخلف احتمالی از سوی کاریابی های دارای مجوز اعزام نیروی کار به خارج از کشور، شاکیان می توانند با حمایت وزارت کار به مراجع قضائی شکایت کرده و این وزارتخانه نیز پشتیبان آنها خواهد بود.

مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت کار در انتها افزود: تنها روش قانونی مهاجرت شغلی، مراجعه متقاضیان به کاریابی های دارای مجوز از وزارت کار بوده که مسئولیت صحت فعالیت این مراکز را این وزارتخانه بر عهده دارد.

پیش از این نیز معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از مذاکره وزارت کار با برخی کشورهای متقاضی نیروی کار خارجی از جمله آلمان و کرواسی خبر داد و گفته بود: صلاحیت فنی و حرفه ای نیروی انسانی برای کشورهای متقاضی نیروی کار مهم است.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

نیاز به پیگیری جدی اعزام نیروی کار به خارج در دولت آینده

نیاز به پیگیری جدی اعزام نیروی کار به خارج در دولت آینده

بنا بر اظهارات یک فعال کارگری، کسانی که درصدد ایجاد اشتغال میلیونی در کشور هستند، ...