خانه » صنعت و معدن » ​وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست مشترک با اعضای کمیسیون صنایع و معادن
​وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست مشترک با اعضای کمیسیون صنایع و معادن
​وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست مشترک با اعضای کمیسیون صنایع و معادن

​وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست مشترک با اعضای کمیسیون صنایع و معادن

​وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست مشترک با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به لزوم افزایش همکاری های سازنده همه دستگاه های عامل در حوزه تولید، بیان کرد: برای تحقق اهداف نهضت ساخت داخل روی کمک های مجلس حساب ویژه ای باز کرده ایم.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، رضا رحمانی ​وزیر صنعت، معدن و تجارت در این جلسه توضیح داد: با همدلی و همراهی بیشتر میان دولت و مجلس از شرایط حساس کنونی به سلامت عبور خواهیم کرد که در همین راستا لازم است از همکاری های کارگشای کمیسیون صنایع و معادن با مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت تشکر نمایم.

وی در ادامه افزود: برای همه بخش های صنعت، معدن و تجارت برنامه های محوری طراحی شده و اقدامات خوبی نیز صورت می پذیرد که به زودی شاهد نتایج مثبت و موثر آن خواهیم بود. برنامه های جامعی در همه حوزه ها با رویکرد تحولی و نتیجه گرا دنبال می کنیم.

​وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه بازرگانی نیز بیان کرد: طبق برنامه طراحی شده رصد دقیق زنجیره تولید تا عرضه در دستور کار قرار دارد و هم اکنون با سامانه هایی همچون افق و سیستم جامع انبارها سعی می کنیم، نظم بهتری به شبکه توزیع کشور ببخشیم.

​وزیر صنعت، معدن و تجارت از تحول بزرگ خبر داد

وی همچنین اظهار داشت: در بخش معدن تحول بزرگی در پیش است و به نوعی در این بخش هم دنبال تحقق نهضت معدنی در سطح کشور هستیم.

رحمانی خاطر نشان ساخت: علیرغم همه کارشکنی ها و محدودیت های موجود بالغ بر ۱۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه صنعتی و معدنی آماده افتتاح در کشور وجود دارند که مراحل آخر ورود به عرصه تولید را طی می کنند.

وزیر صمت ضمن اشاره به مسایل مرتبط با خودروسازی کشور بیان کرد: پیگیری ها و اقدامات انجام گرفته در حوزه خودروسازی به صورت روزانه در حال رصد می باشد و با لحاظ امکانات موجود قدم های خوبی برای تثبیت بازار این محصولات این صنعت برداشته شده است.

لازم به ذکر است که در این جلسه اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز با تقدیر از برخی اقدامات موثر وزارت صنعت، معدن و تجارت، طی سخنانی دغدغه های خود را در مواردی چون معادن، خودروسازی و قطعه سازان این صنعت، کنترل و نظارت دقیق تر بر بازار، نحوه واگذاری زمین توسط شهرک های صنعتی در سطح کشور و…، مطرح و نقطه نظرات پیشنهادی جهت بهبود شرایط ارائه شد.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) از آماده بودن طرح‌های صنعتی به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت که مراسم روز ملی صنعت و معدن روز دهم تیر ماه در تهران و از ۱۱ تا ۳۱ تیر در استان‌ها برگزار خواهد شد.

محمدرضا فیاض ضمن اشاره به اینکه طرح هایی در بخش‌های مختلف از صنایع لبنی تا صنایع مس و کاتد آماده هستند، گفت: ارزش مجموع این طرح‌ها حدود ۱,۰۰۰ میلیارد تومان است و از ۱۰ تیر ماه یکی پس از دیگری به عرصه تولید وارد می‌شود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*