خانه » اخبار جهان » وزارت خارجه انگلیس از سفر معاون وزیر خارجه این کشور به تهران خبر داد
وزارت خارجه انگلیس از سفر معاون وزیر خارجه این کشور به تهران خبر داد
وزارت خارجه انگلیس از سفر معاون وزیر خارجه این کشور به تهران خبر داد

وزارت خارجه انگلیس از سفر معاون وزیر خارجه این کشور به تهران خبر داد

وزارت خارجه انگلیس امروز اعلام کرده است که آندرو موریسون معاون وزیر خارجه این کشور فردا به تهران سفر خواهد کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، وزارت خارجه انگلیس امروز شنبه اعلام کرد آندرو موریسون، مشاور وزیر خارجه انگلیس در امور مربوط به خاورمیانه قرار است فردا به تهران سفر کند.

در بیانیه وزارت خارجه انگلیس آمده است موریسون در این برهه که تنش های منطقه ای افزایش پیدا کرده است و دورانی حساس برای آینده توافق محسوب می شود این سفر فرصتی برای تعاملات آزاد، صادقانه و سازنده با دولت ایران است.

محافل سیاسی در آمریکا، در روزهای گذشته اذعان کرده اند سیاست های ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در به هم زدن توافق هسته ای  و آغاز سیاستی موسوم به کارزار فشار حداکثری مقصر تشدید تنش ها در منطقه می باشد.

وزارت خارجه انگلیس اطلاعیه جدید منتشر کرد

ترامپ بعد از خروج از برجام، تحریم ها علیه ایران را از سر گرفته، چندین دور تحریم علیه ایران وضع کرده، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان های اصطلاحاً تروریستی قرار داده و از قصد خود برای رساندن فروش نفت ایران به صفر خبر داده است.

دولت های اروپایی که وعده داده بودند خروج آمریکا از برجام را جبران کنند تا کنون نیز هیچ اقدام عملی برای محقق کردن وعده‌های خود انجام نداده اند.

 بعد از تصمیم ایران به کاستن از تعهدات خود در توافق هسته ای برجام، کشورهای اروپایی تلاش های دیپلماتیک برای مجاب کردن ایران به ماندن در توافق هسته ای را تشدید کرده‌اند.

خبرگزاری رویترز اخیراً از احتمال سفر وزرای خارجه سه کشور اروپایی (انگلیس، آلمان و فرانسه) به تهران برای اطمینان یافتن از ماندن ایران در برجام گزارش داده است. چندی پیش فرانسه نیز اعلام کرد معاون وزیر خارجه خود را روانه تهران خواهد کرد.

بر اساس آخرین گزارشات کشورهای امضاء کننده برجام اعلام کردند که روز پنجشنبه هفتم تیرماه (۲۸ ژوئن) برای بررسی راه های کمک به ایران جهت مقابله با تحریم های آمریکا در وین پایتخت اتریش در سطح معاونان تشکیل جلسه می‌دهند.

بر اساس گزارش یورونیوز، دفتر روابط خارجی اتحادیه اروپا با صدور بیانیه ای ضمن اعلام این مطلب تاکید کرد که در این جلسه تمام راه‌ها و ابزارها برای مقابله با تحریم های واشنگتن علیه تهران با حضور نمایندگان فرانسه، آلمان، روسیه، بریتانیا و چین بررسی خواهند شد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*