خانه » اخبار جهان » تبلت گوگل با نام تجاری پیکسل اسلیت دیگر تولید نخواهد شد
تبلت گوگل با نام تجاری پیکسل اسلیت دیگر تولید نخواهد شد
تبلت گوگل با نام تجاری پیکسل اسلیت دیگر تولید نخواهد شد

تبلت گوگل با نام تجاری پیکسل اسلیت دیگر تولید نخواهد شد

چندی پیش بود که بسیاری از کارشناسان از احتمال ضعیف شدن بازارهای مربوط به فروش و عرضه تبلت در جهان خبر می دادند کمتر کسی باور می کرد تبلت‌ها که در چند سال اخیر یکی از اصلی ترین دستگاه های محبوب و موردنیاز کاربران و علاقمندان به محصولات تکنولوژی به شمار می‌رفتند، دیگر خریدار نداشته باشند و شرکت های تولیدکننده آنها نیز تصمیم بگیرند تولید آنها را لغو و متوقف اعلام کنند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، بر اساس گزارش های منتشره در وب سایت بیزینس اینسایدر به نظر می رسد که تعبیر این دسته از کارشناسان به واقعیت پیوسته و شرکت گوگل به تازگی با انتشار بیانیه ای اعلام کرده است که دیگر قصد ندارد تبلت پیکسل اسیلت (Pixel Slate) را که در سال گذشته در کنار گوشی های پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس ال منتشر و عرضه شده بود، تولید کند. این شرکت همچنین اعلام کرده است که پروژه توسعه و تولید نسل بعدی تبلت های خود را متوقف کرده است.

به عقیده بسیاری از کارشناسان فعال در حوزه فناوری، اینطور به نظر می آید که گوگل تصمیم گرفته است به جای توسعه تبلت به توسعه سخت افزارهای مربوط به سیستم عامل کروم او اس (Chrome OS ) که در لپ تاپ های پیکسل بوک مورد استفاده قرار خواهند گرفت، بپردازد.

کارشناسانی که پیش از این از احتمال ضعیف شدن بازار فروش تبلت در جهان خبر داده بودند، علت این کاهش استقبال کاربران از تبلت را بزرگ شدن اندازه صفحه نمایش گوشی های هوشمند نام برده و اعلام کرده بودند.

اتمام تولید تبلت گوگل

بنا بر گفته‌های این کارشناسان، طبیعی است که وقتی صفحه نمایش گوشی های هوشمند کاربران از قبل بسیار بزرگ تر شده است، نیاز آنها به تبلت کمتر خواهد شد و در صورت تمایل به کار با نرم افزارهای پیچیده تر و کارهای بیشتر، از لپ تاپ های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز استفاده خواهند کرد.

گوگل قصد دارد اطلاعات به دست آمده توسط خودروهای  Street View  را با دانشمندان به اشتراک بگذازد. چند سالی است که گوگل پروژه ایر ویو را انجام می دهد که به کنترل کیفیت هوا بپردازد. گوگل در این پروژه خودروهایی را راه‌اندازی کرده است که اطلاعاتی راجع به کیفیت هوا جمع‌آوری می کنند.

این خودروها به عنوان بخشی از برنامه گوگل برای سنجش آلودگی هوا در سراسر جهان، بیش از سه سال در کالیفرنیا فعالیت کردند و کیفیت هوای این شهر را سنجیدند. گوگل اعلام کرده است که دانشمندان می‌توانند اطلاعات به دست آمده از کیفیت هوای این شهر را دریافت کنند.

در پروژه ایر ویو ( Air View) گوگل در سال ۲۰۱۲ میلادی در ابتدا خودروهای  Street View را به حسگرهای آلودگی هوا مجهز کرد و در اوکلند کالیفرنیا راه اندازی نمود.

گوگل با شرکت آکلیما (Aclima)  که حسگرهای کیفیت هوا متصل به اینترنت می‌سازد، همکاری کرد و مناطق استفاده از خودرو را توسعه بخشید. این حسگرها قادر هستند گازهای گلخانه ای، ذرات جامد، اوزون، نیتروژن دی‌اکسید و غیره را شناسایی کنند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*