خانه » اخبار جهان » حادثه انفجار دو نفتکش در دریای عمان و مدعی شدن آمریکا به کمک رسانی
حادثه انفجار دو نفتکش در دریای عمان و مدعی شدن آمریکا به کمک رسانی
حادثه انفجار دو نفتکش در دریای عمان و مدعی شدن آمریکا به کمک رسانی

حادثه انفجار دو نفتکش در دریای عمان و مدعی شدن آمریکا به کمک رسانی

سخنگوی کاخ سفید ضمن اعلام آگاهی درباره حادثه انفجار دو نفتکش در دریای عمان، مدعی شده است که آمریکا در حال کمک رسانی به آنها می باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، سخنگوی ریاست جمهوری آمریکا امروز اعلام کرد که از وقوع حادثه انفجار دو نفتکش در دریای عمان آگاه بوده و مشغول بررسی اوضاع هستند.

سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید با صدور بیانیه ای در این باره افود: ما از گزارش های حمله به کشتی ها در خلیج عمان آگاه هستیم. دولت آمریکا در حال کمک رسانی بوده و به بررسی اوضاع ادامه می دهد.

کاخ سفید در حالی ادعا می کند که آمریکا در حال کمک به نفتکش های آسیب دیده می باشد که ظهر امروز شناورهای ناجی ایرانی به کمک خدمه این دو کشتی شتافته و ۴۴ نفر از آنها را به بندر جاسک منتقل کردند.

جزئیات از حادثه انفجار دو نفتکش در دریای عمان

منابع خبری صبح پنجشنبه (۲۳ خرداد) از وقوع دو انفجار مهیب در دریای عمان خبر داده بودند. شبکه خبری العالم به نقل از منابع محلی عمان اعلام کرده بود که این دو انفجار به صورت پیاپی رخ داده و دو نفتکش بزرگ حامل نفت خام هدف حمله قرار گرفته اند.

دو نفتکش در این حادثه آتش گرفته اند که نفتکش فرانت آلتر (Front Altair) با پرچم جزایر مارشال متعلق به نروژ از قطر اتانول‌ بارگیری کرده و کوکوکا کوریجس (Kokuka Courageous) با پرچم پاناما از الجبیل عربستان به مقصد سنگاپور، محموله متانول بارگیری کرده بود.

المیادین ظهر امروز نیز گزارش کرد که منابع کاملا مطلع به این شبکه تأکید کردند که کشتی فرانت اولتر متعلق به نروژ، پس از حادثه کاملا غرق شده است.

‌مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز دقایقی قبل اعلام کرده است که هیچ یک از دو شناور حادثه دیده در دریای عمان تاکنون غرق نشده است.

اله مراد عفیفی پور در این باره گفت: آتش در شناوری که با پرچم پاناما حرکت می کرد، به طور کامل خاموش شده و پس از ایمن سازی کامل ۲۱ خدمه آن به شناور باز خواهند گشت.

وی اظهار کرد: آتش سوزی در شناوری که با پرچم جزایر مارشال حرکت می کرد نیز به طور کامل خاموش نشده، اما شناور غرق نشده است. ۲۳ خدمه این شناور کاملاً سالم هستند و به بندر جاسک منتقل شده اند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*