خانه » اخبار جهان » آمدن نخست وزیر ژاپن به ایران حاکی از رویکرد عقلایی ایران
آمدن نخست وزیر ژاپن به ایران حاکی از رویکرد عقلایی ایران
آمدن نخست وزیر ژاپن به ایران حاکی از رویکرد عقلایی ایران

آمدن نخست وزیر ژاپن به ایران حاکی از رویکرد عقلایی ایران

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: متاسفانه آمریکایی ها هستند که مشکل ایجاد کرده اند لذا آمدن نخست وزیر ژاپن به ایران حاکی از رویکرد عقلایی ایران می باشد و ما همواره حل و فصل مسائل را از طریق گفت وگو دنبال خواهیم کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم آئین بزرگداشت مرحوم حجت الاسلام احمد احمدی، در باره سفر نخست وزیر ژاپن به ایران اظهار داشت: در مسائل بین المللی و منطقه ای ما همیشه گفت وگو با دوستانمان و کشورهایی که علاقه مند هستند را در دستورکار خود داریم. ژاپن نیز یکی از کشورهایی است که در سال های گذشته همیشه با ما مراودات مناسبی داشته است.

رئیس قوه مقننه همچنین تصریح کرد: از کشورهای اروپایی مانند آلمان مسئولانی به کشور ما آمدند و رئیس جمهور ما نیز متقابلا سفری جهت حضور در اجلاس شانگهای خواهد داشت و در این راستا دیدارهای دو و چندجانبه ای با مسئولان سایر کشورها پیش بینی شده است.

نخست وزیر ژاپن به تهران وارد شد

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: این نشان دهنده آن است که موضع ایران برای حل مسائل بین المللی گفت و گو می باشد اما در صورتی که طرف های مقابل ما اهلیت لازم  را داشته باشند و درست عمل کنند، در این صورت حل و فصل مسائل راحت تر خواهد بود.

وی در انتها بیان کرد: متاسفانه آمریکایی ها هستند که مشکل ایجاد کرده اند لذا آمدن نخست وزیر ژاپن به ایران حاکی از رویکرد عقلایی ایران دارد و  ما همواره حل و فصل مسائل را از طریق گفت وگو دنبال خواهیم کرد.

لازم به ذکر است که رئیس‌جمهور کشورمان عصر امروز (چهارشنبه) از شینزوآبه نخست وزیر ژاپن در بدو ورود به کشور استقبال کرد. در این مراسم که در مجموعه سعد آباد برگزار شد، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی از شینزوآبه نخست وزیر ژاپن پس از خیر مقدم وزیر امور خارجه کشورمان در فرودگاه مهر آباد ، استقبال کرد.

رئیس جمهور ایران و نخست وزیر ژاپن پس از مراسم استقبال رسمی، مذاکرات دوجانبه را آغاز کردند. پس از مذاکرات خصوصی روسای دولت های ایران و ژاپن، مذاکرات مشترک اعضای دو هیات برگزار خواهد شد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*