خانه » عمومی اقتصاد » قانون منع به کارگیری بازنشستگان در برخی جاها به فراموشی سپرده شده است
قانون منع به کارگیری بازنشستگان در برخی جاها به فراموشی سپرده شده است
قانون منع به کارگیری بازنشستگان در برخی جاها به فراموشی سپرده شده است

قانون منع به کارگیری بازنشستگان در برخی جاها به فراموشی سپرده شده است

نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس بیان کرد: متاسفانه اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در برخی جاها به فراموشی سپرده شده و شاهد کوتاهی ها و اغماض هایی در این زمینه می باشیم.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، سید حسین نقوی حسینی درباره آخرین وضعیت اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: در ابتدا و بلافاصله پس از تصویب این قانون، اغلب دستگاه ها به صورت بسیار جدی این قانون را عملیاتی کردند و اقدامات بسیار خوبی هم برای اجرای کامل آن صورت گرفت.

نماینده مردم ورامین در ادامه اظهار داشت: متأسفانه پس از مدتی اجرای این قانون در برخی جاها به فراموشی سپرده شد و شاهد کوتاهی، اغماض و چشم‌پوشی هایی در اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان هستیم.

وی همچنین درباره میزان بازدارندگی قانون منع به کارگیری بازنشستگان نیز افزود: این قانون به اندازه ای قاطع و محکم است که بر اساس آن باید با متخلفان برخورد اساسی شود.

قانون منع به کارگیری بازنشستگان اجرا می‌شود؟

نقوی حسینی تصریح کرد: البته ایرادات وارده در قانون منع به کارگیری بازنشستگان باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد تا دیگر کسی نتواند آن را دور بزند و از سوی دیگر باید مشخص شود که منشأ عدم اجرای این قانون، مدیران دستگاه ها هستند یا آنکه موانع دیگری وجود دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در انتها خاطرنشان ساخت: مجلس شورای اسلامی و دیگر دستگاه های نظارتی باید بر حسن اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان که یکی از قوانین مهم مصوب مجلس شورای اسلامی است، نظارت کنند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اوایل خرداد به بیان جزئیات بیشتری از روند استعفای مدیران چندشغله در شرکت ها و زیرمجموعه های این وزارتخانه پرداخت و بر تداوم اصل شفافیت و نظارت مستمر در وزارت کار تاکید کرد.

محمد کبیری گفته بود: دو موضوع محوری که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بدو حضور در وزارتخانه و حتی جلسه رأی اعتماد از مجلس مطرح کرد، موضوع جوان گرایی و شفافیت بوده است که به نوعی در راستای همدیگر تعریف می شوند؛ شفافیت هم در موضوعات مختلفی دنبال شد که گام اولش در اعلام اسامی اعضای هیأت مدیره های شرکت ها و زیرمجموعه های وزارت کار برداشته شد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*