خانه » اخبار جهان » جلسه معاملاتی پرنوسان وال استریت بازارآسیایی را قرمز پوش کرد
جلسه معاملاتی پرنوسان وال استریت بازارآسیایی را قرمز پوش کرد
جلسه معاملاتی پرنوسان وال استریت بازارآسیایی را قرمز پوش کرد

جلسه معاملاتی پرنوسان وال استریت بازارآسیایی را قرمز پوش کرد

به دنبال جلسه معاملاتی پرنوسان وال استریت سهام آسیایی نیز افت کردند و قیمت سرمایه های امن مانند اوراق قرضه، نیز افزایش یافت.

به گزارش رویترز، در حالی که شاخص های اقتصادی ضعیف و تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین، نگرانی های جهانی درباره رشد اقتصادی را افزایش داده است، روز سه شنبه، به دنبال جلسه معاملاتی پرنوسان وال استریت سهام آسیایی نیز شاهد افت بودند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، قیمت سرمایه های امن مانند اوراق قرضه نیز شاهد رشد بود. تمرکز بازارهای جهانی این هفته به سوی سیاست گذاری های مالی جهان معطوف شده است؛ به طوری که بانک مرکزی استرالیا در دیدار روز سه شنبه خود، به احتمال بسیار زیاد نرخ بهره را به سطح به پایین ترین سطح خود خواهد رساند.

همچنین بانک مرکزی هند نیز احتمالاً در اجلاس روز پنج شنبه خود نرخ بهره را پایین خواهد آورد. البته اظهارات دوشنبه شب مقامات فدرال رزرو نیز، انتظارات از اینکه بانک مرکزی آمریکا هم نرخ بهره خود را کاهش دهد، افزایش داده است.

گسترده ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام اس سی آی در خارج از ژاپن که در ابتدای امروز  معادل ۰.۱۸ درصد رشد کرده بود، که با معکوس شدن این روند ۰.۳ درصد افت کرد.

جلسه معاملاتی پرنوسان وال استریت به دلیل چشم‌انداز منفی

نیکی ژاپن سودهای اولیه خود را از دست داد و ۰.۱۴ درصد نیز پایین آمد. کامپوزیت شانگهای ۰.۸۷ درصد افت داشته و هانگ سنگ هنگ کنگ هم ۰.۴۹ درصد پایین آمد.

کوسپی کره جنوبی بدون تغییر باقی ماند، درحالی که ای اس اکس استرالیا، در انتظار کاهش نرخ بهره بانک مرکزی، ۰.۲۹ درصد رشد کرد.

مطلبی که باعث تشدید نگرانی ها در مورد وضعیت اقتصادی آمریکا شد، این بود که رشد تولید آمریکا در ماه می، علی رغم انتظارات، به پایین ترین سطح ۲.۵ ساله خود رسید.

از سوی دیگر، نگرانی های دیگری نیز با افزایش احتمال هدف قرار گرفتن شرکت های آلفابت، آمازون، فیسبوک و اپل، توسط ناظر آنتی تراست آمریکا، برای سرمایه گذاران به وجود آمدند.

روز دوشنبه این نگرانی باعث افت سهام تکنولوژی و سقوط ۱.۶ درصدی شاخص نزدک شده بود. در بازار ارز جهانی نیز شاخص دلار در برابر رقبای خود ۰.۳ درصد رشد کرد و به ۹۷.۱۷۵ واحد رسید و نرخ دلار در برابر ین ژاپن اندکی افت کرد و به ۱۰۸.۰۱ رسید.

بر اساس گزارشات هر یورو در مبادلات امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱.۱۲۵۱ دلار رسید تا جایگاه خود را در میانه کانال ۱.۱۲ دلاری تقویت کند. علی رغم تقویت یورو در برابر دلار، برخی کارشناسان نسبت به چشم انداز بلندمدت ارز واحد اروپایی نگران هستند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

شکست تلاش نخست وزیر کانادا برای جلوگیری از عصبانیت دونالد ترامپ

شکست تلاش نخست وزیر کانادا برای جلوگیری از عصبانیت دونالد ترامپ

تلاش ترودو نخست وزیر کانادا برای جلوگیری از عصبانیت دونالد ترامپ در حالی که به ...