خانه » اخبار جهان » بدعهدی های آمریکایی ها در اجرای برجام و اعمال تحریم های ظالمانه
بدعهدی های آمریکایی ها در اجرای برجام و اعمال تحریم های ظالمانه
بدعهدی های آمریکایی ها در اجرای برجام و اعمال تحریم های ظالمانه

بدعهدی های آمریکایی ها در اجرای برجام و اعمال تحریم های ظالمانه

نقوی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با توجه به بدعهدی های آمریکایی ها در اجرای برجام و اِعمال تحریم های ظالمانه علیه مردم ایران، نباید با آنها مذاکره کنیم.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، سیدحسین نقوی حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به برخی اظهارنظرها درباره مذاکره میان ایران و آمریکا، بیان کرد: مذاکره جمهوری اسلامی ایران با آمریکا تحت هر شرایطی بازی دو سر باخت می باشد.

وی همچنین با تأکید بر اینکه آمریکایی ها در شرایط فعلی از روش چماق و هویج برای مواجهه با جمهوری اسلامی ایران استفاده می کنند، گفت: آمریکایی ها از طرفی سخت‌ترین و شدیدترین تحریم ها را علیه ملت ایران اِعمال می کنند و از طرف دیگر خواهان مذاکره بدون پیش شرط می باشند، این رفتارها اصلا پذیرفته نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، دولت آمریکا را دولتی بدعهد و ناقض تمامی قوانین بین المللی دانسته و توضیح داد: در شرایطی که آمریکایی ها به صورت یک جانبه و خلاف موازین بین المللی از برجام خارج شدند، باید قاطعانه در برابر آنها ایستادگی کنیم.

بدعهدی در اجرای برجام عامل عدم مذاکره با آمریکا

نقوی حسینی در ادامه مذاکره با آمریکایی ها در شرایط موجود به صلاح کشور و مردم ندانسته و تصریح کرد: دولت باید از مذاکرات برجام درس عبرت بگیرد، آمریکایی ها به راحتی تعهداتی که در برجام و طی مذاکراتی فشرده داده بودند را لغو کردند؛ معتقدم با مقاومت بیشتر مقابل آمریکا می توانیم از شرایط موجود عبور کنیم.

وی یکی از شرایط مذاکره با آمریکا را منوط به بازگشت آنها به تعهداتشان ذیل برجام عنوان کرده و گفت: آمریکایی ها قبل از اینکه شروطی برای مذاکره با ایران تعیین کنند، باید به این سوال پاسخ دهند که چرا از برجام خارج شدند.

نماینده مردم ورامین در مجلس در انتها خاطرنشان کرد: در شرایط موجود و با توجه به اینکه آمریکایی ها در روند اجرای برجام بدعهدی داشتند و از طرف دیگر تحریم های ظالمانه‌ ای علیه ملت ایران اعمال کرده‌اند، نباید با آنها در هیچ زمینه ای گفت‌وگو و مذاکره داشته باشیم، زیرا آینده این مذاکرات اصلا معلوم نیست و فقط برای کشور خسارت به بار می‌آورد.

به نقل از رویترز، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه اظهار کرده بود که آمریکا آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران است اما افزود که لازم است تا ایران مانند یک کشور عادی رفتار کند.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

حمایت از کالای ایرانی و اصلاح طرح مربوط به آن توسط نمایندگان مجلس

حمایت از کالای ایرانی و اصلاح طرح مربوط به آن توسط نمایندگان مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی موادی از طرح حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور ...