خانه » عمومی اقتصاد » افزایش ۵ میلیون تومانی و بیشتر هم در حقوق های برخی افراد
افزایش ۵ میلیون تومانی و بیشتر هم در حقوق های برخی افراد
افزایش ۵ میلیون تومانی و بیشتر هم در حقوق های برخی افراد

افزایش ۵ میلیون تومانی و بیشتر هم در حقوق های برخی افراد

حاجی بابایی رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس اظهار داشت: براساس اطلاعات حتی افزایش ۵ میلیون تومانی و بیشتر هم در حقوق های برخی (مدیران) اعمال شده است!

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، حمیدرضا حاجی بابایی درباره تخلف دولت در حوزه اجرای مصوبه مربوط به میزان افزایش حقوق کارمندان دولت و فرهنگیان افزود: جای تعجب است که ۴۰۰ هزار تومان مصوبه  مجلس وقتی به حقوق ۱۱٫۱۲۳٫۰۰۰ ریالی اضافه شده است، تبدیل به ۴۴۰ هزار تومان افزایش حقوق و هنگامی که به حقوق ۲۰ میلیون تومانی اضافه شده است، ۳۶٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال افزایش حقوق  شده است!

وی در ادامه تصریح کرد: براساس اطلاعات واصله حتی افزایش ۵ میلیون تومانی و بیشتر نیز در حقوق های برخی (مدیران) اعمال شده است!

رییس فراکسیون فرهنگیان توضیح داد: در حقوق های پایین گرچه افزایش خوبی صورت گرفته اما حق  این گروه از کارکنان شاغل و بازنشسته دولت ادا نشده است.

وی در تبیین موضوع اظهار داشت: سند ادعای من این است که به پیشنهاد من (در مصوبه مجلس)، تبصره ای با عنوان تبصره  ۱۵۸ اضافه کرده اند که نه در صحن مجلس قرائت و نه قانونی شده است.

حاجی بابایی اظهار امیدواری کرد: کاش صدا وسیما مناظره ای بین مدافعین قانون مصوب مجلس در خصوص افزایش حقوق ها با نمایندگان دولت برگزار کند تا با تبیین دقیق موضوع تخلفات آشکار شود.

افزایش ۵ میلیون تومانی و بیشتر در حقوق تخلف بوده؟

وی خاطر نشان کرد: نظر کمیسیون بودجه و محاسبات، فصل الخطاب نیست در این خصوص باید منتظر گزارش دیوان محاسبات و کمیته بررسی مجلس باشیم زیرا اطمینان داریم که تخلفات قطعی است.

رئیس فراکسیون فرهنگیان افزود: پیرو تاکیدات پیشین حداقل حقوق  ۱۵٫۶۳۰٫۰۰۰ ریال دانشجو معلمان قانون است و باید اجرا شود و معلمان مشمول ماده ۲۸ مانند بقیه معلمان افزایش حقوق دارند اما گویا مشکل خود آموزش وپرورش است.

حاجی بابایی بیان کرد: متاسفانه اقدامات دولت در زمینه مصوبه مجلس بر پایه چه معجزه ای صورت گرفته است که هم افزایش حقوق ۲٫۵ میلیون تومان و حقوق ۲۰ میلیون تومان ۱۸ درصد شده است؟ این ۱۸ درصد از کجا آمده است؟ علیرغم تصریح قانون با این تغییر و اجرای نادرست مصوبه ظلم بزرگی به حقوق های ۲٫۵ تا ۵ میلیون تومان شده است؟

وی همچنین افزود: چرا باید علیرغم تصریح قانون به حقوق یک جهادگر بازنشسته ۴۴۰ هزار تومان اضافه شود و به حقوق فرد دیگری ۵ میلیون تومان افزوده شود؟! البته در خصوص دانشجومعلمان نیز علیرغم وجود قانون احکام دانشجو معلمان با حداقل حقوق ۱۵٫۶۳۰٫۰۰۰ ریال صادر نمی کنند.

وی تاکید کرد: برررسی ها نشان دهنده آن است که آموزش وپرورش علاقه ای به صدور احکام و اجرای قانون ندارد! در صورتی که آموزش وپرورش باید هرچه سریع تر احکام معلمان مشمول ماده ۲۸ رانیز براساس قانون صادر کند.

حاجی بابای عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی هفته پیش نیز گفته بود که تخلف دولت در عدم اجرای افزایش حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته به ویژه برای حقوق های ۲/۵ تا ۵ میلیون تومان محرز تشخیص داده شده است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

دولت برای کاهش هزینه های جاری نباید دست روی حقوق کارمندان بگذارد

دولت برای کاهش هزینه های جاری نباید دست روی حقوق کارمندان بگذارد

طبق اظهارات نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، دولت برای کاهش هزینه های جاری نباید دست ...