خانه » بازرگانی » واردات بیش از ۱۵ تن نخ دندان از کشور‌های مختلف جهان به کشور
واردات بیش از ۱۵ تن نخ دندان از کشور‌های مختلف جهان به کشور
واردات بیش از ۱۵ تن نخ دندان از کشور‌های مختلف جهان به کشور

واردات بیش از ۱۵ تن نخ دندان از کشور‌های مختلف جهان به کشور

بر اساس آخرین آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال ۹۷ بیش از ۱۵ تن نخ دندان از کشور‌های مختلف جهان وارد کشور شده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، آمار مقدماتی منتشر شده گمرک از تجارت خارجی سال ۹۷ نشان دهنده آن است که که در این مدت بیش از ۱۵ تن نخ دندان از کشور‌های مختلف جهان وارد ایران شده است.

بر اساس واردات این حجم نخ دندان به کشور، ۷۱۸ هزار و ۹۹۸ دلار ارز از کشور خارج شده است که بالغ بر ۲ میلیارد و ۹۲۵ میلیون و ۵۰۲ هزار و ۸۱۳ تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است.

واردات نخ دندان به کشور

لازم به ذکر است که نخ دندان از کشور‌های بلژیک، جمهوری کره، چین، سوئیس و سوئد وارد ایران شده است. در بین کشور‌های ذکر شده بلژیک با صادرات بیش از ۹ تن نخ دندان به ارزش ۶۲۰ هزار و ۳۸۷ دلار اولین و بزرگترین صادرکننده این محصول به ایران می باشد.

بررسی آمارهای وارداتی ایران در ماه ابتدایی سال ۱۳۹۸ نیز نشان دهنده آن است که سهم کالاهای مصرفی افزایش یافته است. بر اساس جدیدترین آمارهایی که اتاق بازرگانی تهران منتشر کرده، در فروردین ماه امسال مجموعاً ۲.۳ میلیارد دلار واردات از طریق مرزهای رسمی صورت گرفته است.

در فروردین سال جاری کالاهای واسطه ای بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند و با عملکرد ۱.۴۶ میلیارد دلاری بیش از ۶۲ درصد از کل واردات ایران را به خود اختصاص داده اند.

آنچه که در آمارهای سال جاری بیشترین اهمیت را دارد، کاهش یافتن سهم کالاهای سرمایه ای و حفظ روند رشد واردات کالاهای مصرفی می باشد.

در فروردین سال های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷، کالاهای سرمایه ای به ترتیب سهمی ۱۵.۴ و ۱۵.۹ درصدی را از کل کالاهای وارداتی داشته اند اما این سهم در فروردین امسال به ۱۳.۱ درصد کاهش یافته است. ارزش کل کالاهای سرمایه ای وارداتی به ایران در نخستین ماه امسال تنها ۳۰۰ میلیون دلار بوده است.

برخلاف این گروه، کالاهای مصرفی وارداتی روند رو به رشد خود را ادامه داده اند. در فروردین امسال، ایران نیم میلیارد دلار واردات کالای مصرفی داشته و این کالاها سهمی ۲۱ درصدی را از واردات به خود اختصاص داده‌اند.

این در حالی است که سهم کالاهای سرمایه ای از واردات افتی ۲.۸ درصدی داشته و کالاهای مصرفی با افزایش ۵.۷ درصدی رو به رو شده است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*