خانه » بازرگانی » صادرات به کره جنوبی در فرودردین ماه سال جاری رشد یافت
صادرات به کره جنوبی در فرودردین ماه سال جاری رشد یافت
صادرات به کره جنوبی در فرودردین ماه سال جاری رشد یافت

صادرات به کره جنوبی در فرودردین ماه سال جاری رشد یافت

بر اساس آمار صادرات به کره جنوبی از لحاظ وزنی ۳۰.۸۶ درصد و از لحاظ ارزش ۲۴.۰۶ درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، بر اساس آمار گمرک از تجارت خارجی فروردین ماه سال جاری،  ۴۸۴ میلیون و ۵۰۸ هزار و ۲۵ کیلوگرم کالا به ارزش بیش از  ۲۵۰ میلیون و ۷۳ هزار دلار از ایران به کره جنوبی صادر شده است.

بر این اساس صادرات به کره جنوبی از لحاظ وزنی ۵.۶۸ درصد و از لحاظ ارزش ۹.۸۲ درصد از کل ارزش صادرات ایران در این مدت را شامل می شود و از این حیث کره جنوبی در میان کشورهای دریافت‌کننده کالا از ایران در رتبه سوم قرار گرفته است.

همچنین بر اساس آمار در فروردین ماه سال گذشته ۳۷۰۲۴۶۶۱۲ کیلوگرم کالا از ایران به کره جنوبی صادر شده بود که ارزش آن بیش از ۲۰۱ میلیون و ۵۷۶ هزار دلار بوده است.

رشد صادرات به کره جنوبی

صادرات ایران به کره جنوبی در مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی ۴.۷۶ درصد و از لحاظ ارزش ۶.۴۷ درصد از کل صادرات انجام شده در مدت مذکور بود.

بر اساس آمار میزان صادرات کشور به کره جنوبی در فروردین ماه  امسال نسبت مدت مشابه سال پیش نشان دهنده آن است که صادرات به این کشور از لحاظ وزنی ۳۰.۸۶ درصد و از لحاظ ارزش ۲۴.۰۶ درصد افزایش پیدا کرده است.

در طی روزهای اخیر نیز مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، ​معدن و تجارت از ممنوع شدن واردات غذای سگ و گربه خبر داد.

سید مهدی نیازی در این باره بیان کرد: از ۸ اردیبهشت امسال ۱۴۳ ردیف تعرفه مشمول ممنوعیت واردات شد که غذای سگ و گربه نیز در این فهرست قرار دارد.

وی ضمن بیان اینکه واردات غذای سگ و گربه صرفا برای مصارف لوکس نبوده است، افزود: از برخی سگ ها در حوزه ماموریت های نیروی انتظامی، هلال احمر و آتش نشانی و به منظور استفاده از حس بویایی یا چشایی آن‌ها استفاده می شود که خوراک خاص مصرف می کنند از این رو ممکن است این خوراک در کشور تامین نشود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

کاهش واردات نفت خام ایران از سوی کره جنوبی با کاهش صادرات میعانات ایران

کاهش واردات نفت خام ایران از سوی کره جنوبی با کاهش صادرات میعانات ایران

واردات نفت خام ایران از سوی کره جنوبی در پی کاهش صادرات میعانات ایران به ...