خانه » خودرو و حمل و نقل » مشکلات صنعت خودروی ایران و راه‌حل هایی برای رفع این مشکلات
مشکلات صنعت خودروی ایران و راه‌حل هایی برای رفع این مشکلات
مشکلات صنعت خودروی ایران و راه‌حل هایی برای رفع این مشکلات

مشکلات صنعت خودروی ایران و راه‌حل هایی برای رفع این مشکلات

صنعت خودروی ایران یکی از صنایع مهم در کشور می باشد که همواره با مشکلات بسیاری مواجه شده است. برخی از مشکلات صنعت خودروی ایران در گذر زمان و به دلیل برخی تلاش ها مرتفع شده و برخی از مشکلات همچنان پا برجا مانده است.

طی چند سال گذشته و با توافق برجام و برداشته شدن تحریم ها، بسیاری از مشکلات ایجاد شده برای صنایع مختلف تا حدود زیادی کاهش پیدا کرده بود و صنعت کشورمان و به دنبال آن صنعت خودروی ایران روز به روز به شرایط عادی و روال طبیعی خود نزدیک شد.

صنعت خودروی ایران از اولین صنایعی بود که از برجام منتفع شد و در سال ۹۵ با حل شدن مشکلات به رشد ۴۰ درصدی دست یافت. البته این صنعت علیرغم وسعت آن در کشور همواره با مشکلات اساسی درگیر می باشد که در ادامه به بررسی برخی از این مشکلات می پردازیم.

یکی از مشکلات صنعت خودروی ایران را می توان نبود و یا کمبود نقدینگی مورد نیاز مورد تاکید خودروسازان دانست. صنعت خودرو ایران نیز مانند برخی از صنایع دیگر درگیر مشکل نقدینگی بوده و سال ها در کشور تاوان این کمبود نقدینگی را داده است که از آن جماه می توان به هزینه های هنگفت مالی در صورت های مالی شرکت های خودروسازی اشاره نمود.

صنعت خودرو از صنایعی به شمار می رود که با رشد خود باعث حرکت بسیاری از صنایع دیگر در کشورمان شده است. با گسترش رکود در صنعت خودرو خیلی از این صنایع زیرمجموعه نیز دچار مشکل می شوند. قطعا یکی از تاثیرگذارترین صنایع کشور صنعت خودرو می باشد که با حرکت آن تابعین این صنعت هم رشد خواهند کرد.

مشکلات صنعت خودروی ایران

تحقیق و توسعه یا همان R&D  نیز یکی از دیگر مشکلات صنعت خودروی ایران می باشد که دلیل اصلی این امر را می توان در عدم همکاری با صنایع خودروسازی جهان دانست که در صورت عقد قراردادهای جدید خودرویی و توجه خاص به این موضوع، می توان امیدوار بود که این مشکل نیز رفع گردد.

تحقیق و توسعه یکی از بخش های اساسی به شمار می رود که همواره مورد غفلت بوده و کمترین بودجه برای این بخش در تمام اقتصاد در نظر گرفته ‌شده است. طی سال های اخیر این بخش بسیار مهم، مورد توجه خودروسازان قرارگرفته است و آنها توانسته اند به دستاورد‌های خوبی در این بخش دست پیدا کنند.

تصدی گری دولت بر بیش از ۹۵ درصد از صنعت و بازار خودروی ایران نیز باعث بروز مشکلات صنعت خودروی ایران شده است. در این خصوص باید اشاره کرد که هیچ یک از اهداف تدوینی به منظور توسعه دراین صنعت با وجود محدودیت های نهفته در ذات مدیریت دولتی قابل تحقق نخواهد بود. بر این اساس همچنین می توان بیان کرد که ‌ضعف تولید در ایران و بهره وری پایین منابع را با خصوصی سازی می تواند به یک نقطه قوت و مزیت تبدیل کرد.

علاوه بر موارد ذکر شده نامساعد بودن فضای کسب وکار باعث عدم ترغیب سرمایه گذاری خارجی برای سرمایه گذاری در تولید خودرو در ایران شده است. امروزه و با لحاظ کردن مجموعه شرایط اقتصاد و بازار خودرو در ایران باید گفت سریع ترین و به عبارتی تنها راه ممکن برای توسعه در صنعت خودرو بهره مندی از شراکت منصفانه و پایدار با شرکت های بزرگ خودروسازی و صاحب برند در دنیا می باشد که این مورد نیز با تحریم های بعد از برجام تقریبا در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

رفع مشکلات صنعت خودروی ایران

در حال حاضر دو مشکل عمده صنعت خودرو ایران را می توان به ضعف در فرآیند‌های طراحی و بهبود کیفیت و بحث کمبود نقدینگی به دلیل هزینه های سنگین سربار نسبت داد. در این رابطه دو راه حل اساسی که به نظر می آید بتواند تا حدود زیادی بتواند مشکلات صنعت خودرو ایران را حل نماید عبارت است از: فروش اموال مازاد خودروسازان و تولید قطعات مورد در کشور.

برخی خودروسازها ممکن است اموالی داشته باشند که حالا دیگر برایشان سودآور نبوده و مازاد به شمار آید. مثلاً ایران خودرو سهام پارسیان را دارد که سودآور بوده و هست. این سود نیز وارد حساب های خودروسازان می شود و زیان خودروسازان را کاهش می دهد. اما از طرف نمایندگان مجلس فشار زیادی وجود دارد که این سهام به فروش برسد. به غیر از این سهام، خودروسازان شرکت هایی نیز در زیر مجموعه خود دارند که زیانده بوده ولی خریدار خوبی برای آنها پیدا نمی شود. خریداری که اهلیت داشته باشد که کارخانه را بدرستی بچرخاند و سودآورش کند یا به عبارت دیگر سرمایه گذاری کند.

با این سرمایه گذاری ماشین آلات و تجهیزات کهنه و قدیمی و نا کارآمد را عوض کرده و محصول کیفی و رقابتی تولید کند. ضمن اینکه قیمت درستی نیز برای شرکت پرداخت نماید تا بعداً گرفتاری های حقوقی ایجاد نشود. با فروش این اموال مازاد تا حدودی مشکل نقدینگی این صنعت بزرگ در کشور حل خواهد شد.

حل مشکلات صنعت خودروی ایران در گرو سرمایه‌گذاری

البته تامین قطعات مورد نیاز توسط شرکت های داخلی نیز می تواند در این زمینه کمک کننده باشد که از طرفی با توجه به این که شرکت های تامین کننده داخلی حتی در برخی موارد می توانند به صورت اقساط بلند مدت قطعات را تامین نموده و از طرف دیگر با کاهش قیمت نسبت به نمونه خارجی می توانند هزینه مورد نیاز برای تامین قطعات را کاهش دهد.

با اعمال ناقص دستورالعمل جدید فروش در حاشیه بازار و فروش نقدی و فوری، در حال حاضر قیمت ها در بازار تا حدودی توانسته است پایین بیاید اما هنوز دلالان این بازار فعال می باشند زیرا هنوز بین قیمت کارخانه و بازار تفاوت ۵ تا ۱۵ میلیونی وجود دارد.

با افزایش اخیر نرخ دلار به ۱۳ هزار تومان نیز با یک شوک قیمتی دیگر روبه‌رو هستیم که این شوک به نفع دلالان تمام خواهد شد و قیمت‌ها افزایش پیدا خواهد کرد و برعکس قدرت خرید مردم مرتباً پایین می‌آید.

با اندکی تامل در مورد مشکلات صنعت خودرو می توان پی برد که این مشکلات با ورود نقدینگی و یا ورود سرمایه گذار در این بخش تا حدود زیادی قابل حل خواهد بود که در این بین قرارداد منصفانه با شرکت های خودروسازی جهان نیز می تواند این مشکلات را سریع تر رفع نماید که در نهایت می توان با این اقدام این صنعت را حفظ کرده و به اشتغال کشور در شرایط فعلی کمک نمود.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*