خانه » بورس،ارز، سکه » توزیع سود سهام عدالت برای دوره جاری همچنان ادامه دارد
توزیع سود سهام عدالت برای دوره جاری همچنان ادامه دارد
توزیع سود سهام عدالت برای دوره جاری همچنان ادامه دارد

توزیع سود سهام عدالت برای دوره جاری همچنان ادامه دارد

سبحانی مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی درباره توزیع سود سهام عدالت بیان کرد: هیچ ثبت نام جدید سهام عدالتی صورت نخواهد گرفت و مشمولانی که هنوز شماره شبا خود را ثبت نکرده اند هنوز فرصت دارند، اعلام کنند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، سید جعفر سبحانی درباره توزیع سود سهام عدالت به مشمولان این سهام، بیان داشت: ما پنج گروه عمده در سهام عدالت داریم که چهار گروه مربوط به مشمولان کمیته امداد، عشایر و روستاییان و کارگران فصلی و ساختمانی و گروه سایر اقشار داریم که همه سود سهام عدالت خود را دریافت کرده اند.

وی در ادامه افزود: گروه پنجم کارمندان دستگاه های اجرایی و بازنشستگان صندوق های لشکری و کشوری و تأمین اجتماعی می باشند که توزیع سود سهام عدالت این گروه از دو هفته قبل آغاز شده‌است. این مبالغ از طریق ۳۵ بانک و مؤسسه اعتباری توزیع می شود که توزیع سود گروه پنجم با ۲۹ بانک و مؤسسه اعتباری شروع شد.

وی همچنین توضیح داد: از اواسط هفته گذشته دو بانک به تعداد بانک‌ها اضافه شده است و در حال حاضر چهار بانک مانده که آن‌ها هم تا پایان خرداد سود سهام عدالت را به طور کامل واریز خواهند کرد.

مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی تصریح کرد: افرادی که شماره شبا نداده بودند سود این دو سال را با هم دریافت کردند. تا پایان خرداد ماه ۴۲ میلیون از مشمولان که شماره شبا ثبت شده سود سهام خود را کامل دریافت خواهند کرد.

سبحانی در پاسخ به این پرسش که تا کنون چه تعداد سود گرفتند؟ پاسخ داد: تاکنون ۳۸ تا ۳۹ میلیون نفر به طور کامل سود سهام خود را دریافت کرده اند. مبالغ مربوط به سود سه چهار میلیون از مشمولان در آن چهار بانکی که اشاره شده است نیز تا پایان خرداد واریز خواهد شد.

توزیع سود سهام عدالت

مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی در پاسخ به این مهم که منابع افرادی که تاکنون شماره شبا را اعلام نکرده اند چه خواهد شد؟ بیان کرد: آنها فعلاً فرصت دارند که شماره شبای خود را اعلام و سودشان را دریافت کنند ولی آخرین مصوبه شورای عالی اصل ۴۴ این بود که سود کسانی که شماره شبا ندادند، محفوظ بماند و سازمان خصوصی سازی و وزارت اقتصاد و دارایی کار مشترکی انجام دهند و آن مبالغ در جایی تبدیل به ارزش افزوده شود.

وی در پاسخ به اینکه آیا آنهایی که سهام عدالت ندارند می توانند ثبت نام کنند؟ گفت: خیر؛ ثبت نام نیاز به مصوبه شورای عالی اصل ۴۴ دارد. این موضوع در حیطه اختیارات سازمان خصوصی سازی نیست.

سبحانی توضیح داد: جدا از این ۴۹ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر که شش دهک افراد جامعه را تشکیل می دهند هیچ مصوبه ای برای ثبت نام جدید سهام عدالت نخواهیم داشت و قانون گذار از ابتدا اعلام کرده است که شش دهک جمعیت کشور مشمول سهام عدالت می باشند.

وی خاطر نشان کرد: دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر متوفیان سهام عدالت می باشند که کمتر از پنج درصد از وراث آنها به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده اند. اگر این روند تا انتها اینطور باشد احتمال دارد پیشنهاد دهیم به جای این افراد ثبت نام جدید داشته باشیم. ولی در هر حال پاسخ روشن و قطعی این است که ثبت نام جدید به هیچ وجه نداریم، چرا که شورای عالی اصل ۴۴ که رئیسش معاون اول رئیس جمهور بوده و در این مورد اختیار دارد، نه سازمان خصوصی سازی.

به گفته وی، حتی در مورد این پیشنهاد نیز که احتمال دارد مطرح شود شورای عالی اصل ۴۴ باید تصمیم گیر باشد و در نتیجه با قاطعیت نمی توان گفت که هیچ ثبت نام جدیدی برای سهام عدالت نخواهیم داشت.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

ارزش کل داراییهای زیرمجموعه سهام عدالت ۵۵ هزار میلیارد تومان است

ارزش کل داراییهای زیرمجموعه سهام عدالت ۵۵ هزار میلیارد تومان است

معاون اول رئیس جمهور ضمن اعلام اینکه ارزش کل داراییهای زیرمجموعه سهام عدالت ۵۵ هزار ...