خانه » اقتصاد دیجیتال » رجیستری موبایل مسافری به شکل فعلی از اول خرداد لغو می‌شود
رجیستری موبایل مسافری به شکل فعلی از اول خرداد لغو می‌شود
رجیستری موبایل مسافری به شکل فعلی از اول خرداد لغو می‌شود

رجیستری موبایل مسافری به شکل فعلی از اول خرداد لغو می‌شود

بر اساس اعلام کمیته اجرای طرح رجیستری، رجیستری موبایل مسافری به شکل فعلی از اول خرداد لغو شده و از ماه آینده این سامانه فقط پذیرای گوشی های مسافران واقعی خواهد بود که این مهلت به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، طرح فعلی رجیستری موبایل مسافری از اول خرداد لغو شده و انتهای اردیبهشت آخرین مرحله راه اندازی سامانه رجیستری گوشی مسافری خواهد بود؛ به این ترتیب قرار است از ماه آینده این سامانه برای گوشی های غیرمسافری بسته شود.

طبق اظهارات حمید رضا دهقانی نیا سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز این زمان مشخص آخرین مهلت برای راه اندازی اتصال سامانه گمرک به نیروی انتظامی می باشد و با توجه به اطلاع رسانی های صورت گرفته به هیچ وجه تمدید نخواهد شد و تمامی فعالان بازار باید تا انتهای این بازه دستگاه های تلفن همراه خریداری شده خود را یا بفروشند و یا به طریقی رجیستر کنند.

رجیستری موبایل مسافری برای مسافران واقعی ادامه دارد

نیاز گوشی تلفن همراه کشور به طور معمول چیزی حدود ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه در ماه می باشد که با توجه به شرایط ارزی کشور در حال حاضر به ۹۰۰ هزار گوشی در ماه کاهش پیدا کرده است اما بر اساس آمار‌های ثبت شده در سامانه همتا از شهریور ۹۷ تا ۴ اردیبهشت ۹۸ حدود ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار گوشی تلفن همراه از طریق مسافر وارد کشور شده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی و تصویری و گوشی تلفن همراه پیش از این نیز گفته بود: در اوایل اردیبهشت به دلیل آنکه این مهلت یک ماهه به پایان رسیده قبلی سامانه رجیستری به روی کالای مسافری بسته شده بود که در این زمینه بار دیگر با وزارتخانه های مرتبط به خصوص وزارت کشور مذاکراتی صورت گرفته و این مهلت بار دیگر تا پایان اردیبهشت ماه تمدید شده بود.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*