خانه » عمومی اقتصاد » استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده صرفا به صادرکنندگان کالا و خدمات
استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده صرفا به صادرکنندگان کالا و خدمات
استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده صرفا به صادرکنندگان کالا و خدمات

استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده صرفا به صادرکنندگان کالا و خدمات

سازمان امور مالیاتی اطلاع داد:‌ ادارات مالیاتی از هر گونه استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده صرفا به صادرکنندگان کالا و خدمات مربوط به دوره های مالیاتی سنوات ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ در سال جاری خودداری کنند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، عبدالرضا عچری مدیرکل دفتر رسیدگی و استرداد سازمان امور مالیاتی در اطلاعیه ای اظهار داشت: ادارات مالیاتی از هر گونه استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده صرفا به صادرکنندگان کالا و خدمات (اعم از استرداد موقت و قطعی) مربوط به دوره های مالیاتی سنوات ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ در سال جاری خودداری کنند.

همچنین در این اطلاعیه آمده است:‌

همان گونه که مستحضرید، به موجب جزء (۱) بند (ج) تبصره (۸) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور هر گونه نرخ صفر و معافیت های مالیاتی و همچنین استرداد مالیات و عوارض موضوع ماده(۱۳) قانون مالیات بر ارزش افزوده، در مواردی که ارز حاصل از صادرات طبق مقررات اعلامی بانک مرکزی به چرخه اقتصادی کشور برگردانده نشود، برای عملکرد سال های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ قابل اعمال نخواهد بود.

استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده شمال چه کسانی نمی‌شود؟

بر این اساس مدت زمان استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده موضع ماده (۳۴) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور از طرف سازمان امور مالیاتی کشور یک ماه از تاریخ ورود ارز به چرخه اقتصادی کشور مطابق مقررات یاشده در نظر گرفته شده است.

بر اساس جزء (۲) بند فوق پرداخت هر گونه جایزه و مشوق صادراتی برای صادرکنندگان منوط به حصول اطمینان از برگشت ارز حاصل از صادرات کالا و خدمات به چرخه اقتصاد کشور بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

از آنجایی که طی نامه شماره ۲۰۰/۳۰۱/ص مورخ ۱۳۹۸/۰۱/۱۹ سرپرست محترم سازمان متبوع عنوان رئیس کل محترم بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران (تصویر پیوست) درخواست ارسال دستورالعمل موصوف گردیده، لذا خواهشمند است دستور فرمایید تا زمان ابلاغ مقررات و دستورالعمل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و رعایت کلیه مقررات از سوی مؤدیان، از هر گونه استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده صرفا به صادرکنندگان کالا و خدمات (اعم از استرداد موقت و قطعی) مربوط به دوره های مالیاتی سنوات ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ در سال جاری خودداری نمایند.

از طرفی نیز محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، اخیرا اعلام کرده قرار است قوانین جدیدی برای گرفتن مالیات از ‏صاحبخانه ها تدوین شود تا اجاره بهای مستأجران کنترل شود.

وی همچنین اظهار داشته است که طی سال های ‏اخیر واقعاً در حق مستأجران ظلم شده است و به همین خاطر طرحی را همراه با مجلس دنبال می کنیم تا ‏از صاحبخانه ها مالیات گرفته و لجام گسیختگی بازار اجاره بها کنترل شود‎.‎‏

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

85 تا 90 درصد مالیات بر ارزش افزوده دریافت شده مبتنی بر خوداظهاری، تمکین یا توافق

۸۵ تا ۹۰ درصد مالیات بر ارزش افزوده دریافت شده مبتنی بر خوداظهاری

محمد مسیحی معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور گفت: ۸۵ تا ۹۰ ...