خانه » اخبار جهان » ممنوعیت تجارت تجهیزات مربوط به فناوری اطلاعات و ارتباطات
ممنوعیت تجارت تجهیزات مربوط به فناوری اطلاعات و ارتباطات
ممنوعیت تجارت تجهیزات مربوط به فناوری اطلاعات و ارتباطات

ممنوعیت تجارت تجهیزات مربوط به فناوری اطلاعات و ارتباطات

سخنگوی کاخ سفید از صدور فرمان اجرایی رئیس جمهوری آمریکا برای ممنوعیت تجارت تجهیزات مربوط به فناوری اطلاعات و ارتباطات اطلاع داد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، سارا هاکابی سندرز روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای مطبوعاتی بیان کرد: رئیس جمهوری ترامپ امروز فرمان اجرایی را امضا کرد که عنوان آن امنیت شبکه های عرضه کننده خدمات و تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات می باشد.

وی در ادامه افزود به عنوان بخشی از تعهد ترامپ به حفاظت از تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات و خدمات مردم ما این اقدام صورت گرفته است.

سخنگوی کاخ سفید همچنین بیان داشت: رئیس جمهوری روشن کرده است که هر کاری را برای ایمنی و رفاه مردم آمریکا انجام می دهند و آمریکا را در مقابل خصومت های خارجی محافظت می کند که فعالانه و فزاینده از آسیب پذیری های زیر ساخت های فناوری ارتباطی و اطلاعاتی و خدمات در آمریکا بهره برداری می کنند.

سارا سندرز توضیح داد: دستور اجرایی ممنوعیت تجارت تجهیزات برای اعلام شرایط اضطراری ملی به تهدیدها علیه فناوری ارتباطات و اطلاعات و خدمات در آمریکا توجه داشته و به وزارت تجارت اختیار می دهد که تجارت هر آنچه را که یک خطر غیرقابل قبول برای امنیت ملی ایالات متحده یا امنیت و ایمنی شهروندان آمریکا ایجاد می کند را ممنوع کند.

در دستور اجرایی ترامپ آمده است: من دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، توجه دارم که دشمنان خارجی به طور فزاینده ای از آسیب پذیری های فناوری اطلاعات و ارتباطات و خدمات بهره برداری می کنند. آنها حجم اطلاعات مهمی را ذخیره و انتقال می دهند، اقتصاد دیجیتالی را تسهیل و حمایت و از زیرساخت ها و خدمات اضطراری حیاتی برای انجام اقدامات مخرب در زمینه سایبری از جمله جاسوسی اقتصادی و صنعتی علیه ایالات متحده و مردم آن استفاده می کنند.

ممنوعیت تجارت تجهیزات ارتباطی برای آمریکا

از حدود ۲ پیش، مساله امنیت سایبری و تهدیدهای مربوط به آن در نهادهای مختلف آمریکا مطرح شده است و به خصوص پس از آنکه بحث جنگ تجاری با چین به میان آمد، آمریکا بسیار تلاش کرد تا آن را به تکنولوژی های ارتباطی چین هم مرتبط سازد.

در این زمینه مدیر مالی شرکت هوآوی در کانادا به اتهام نادیده گرفتن تحریم ها بازداشت شده است و پس از آن، تهاجم لفظی علیه شرکت های ارتباطی چین شدت یافت به نحوی که بارها از متحدان اروپایی خود نیز خواستند تا استفاده از تجهیزات هوآوی و شبکه وایرلس نسل پنجم آن را ممنوع کنند.

اگر چه ترامپ در دستور اجرایی خود نام کشور یا شرکت ارتباطی مشخصی را بیان نکرده است اما با توجه به برنامه ها و اظهارات پیشین وی و دیگر مقامات کاخ سفید، مقابله با چین در این عرصه نسبت به هر کشور دیگری بیشتر خودنمایی می کند.

همچنین براساس لایحه ای که گروهی از جمهوری خواهان در کنگره ارائه دادند، صدور روادید دانشجویی یا تحقیقاتی ایالات متحده برای هر فردی که در استخدام یا تحت حمایت ارتش چین باشد محدود خواهد شد.

این لایحه از دولت می خواهد تا لیستی از نهادهای علمی و مهندسی مرتبط با ارتش آزادی بخش خلق چین تهیه کند و هر فردی را که در استخدام یا تحت حمایت آن نهادها باشد از دریافت روادید آمریکا منع کند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*