خانه » اخبار جهان » شهروندان آمریکایی در امارات به دلیل افزایش تنش‌ها هوشیار باشند
شهروندان آمریکایی در امارات به دلیل افزایش تنش‌ها هوشیار باشند

شهروندان آمریکایی در امارات به دلیل افزایش تنش‌ها هوشیار باشند

سفارت آمریکا در امارات از تمامی شهروندان آمریکایی خواسته است تا به دلیل افزایش تنش های اخیر هوشیاری خود را افزایش دهند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، منابع خبری روز چهارشنبه اطلاع دادند که سفارت آمریکا در امارات متحده عربی از شهروندان این کشور خواسته است تا به دلیل افزایش تنش های اخیر در منطقه هوشیار باشند. سفارت آمریکا از شهروندانش در امارات متحده عربی خواسته تا سطح بالای هوشیاری را حفظ کرده و مراقب باشند.

هشدار آمریکا پس از حملات پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن به دو ایستگاه پمپاژ نفت عربستان سعودی اعلام شده است. سفارت آمریکا همچنین در عراق روز چهارشنبه از توقف خدمات معمول کنسولی در بغداد و اربیل خبر داد.

این در حالی است که احمد الصحاف سخنگوی وزارت امور خارجه عراق روز چهارشنبه تأکید کرده است که وضعیت امنیتی در عراق بسیار باثبات می باشد.

شهروندان آمریکایی هوشیار باشند

در روز چهارشنبه برخی رسانه ها از جمله رویترز، اسپوتنیک و راشا تودی با استناد به اخبار منتشر شده در رسانه های آلمانی و هلندی، از تصمیم دولت های هلند و آلمان برای توقف آموزش نظامیان عراقی خبر داده بودند ولی خبر مبنی بر تعلیق برنامه آموزش نظامیان عراقی توسط دولت آلمان نیز توسط وزارت دفاع عراق روز چهارشنبه تکذیب شد.

از طرفی شبکه خبری الجزیره به نقل از سفارت هلند در بغداد گفته است بر خلاف شایعات موجود، هلند تصمیمی برای خارج کردن دیپلمات های خود از عراق یا توقف آموزش نظامیان عراقی ندارد.

بر اساس گزارشات منتشر شده پس از آلمان، هلند نیز آموزش ارتش عراق و نیروهای پیشمرگه کرد این کشور را متوقف کرد.

همچنین به گزارش ایسنا، دولت هلند اعلام کرده بود: آموزش نظامیان عراقی و نیروهای پیشمرگه اقلیم کرد شمال این کشور را به دلیل افزایش برخی تهدیدات متوقف کردیم. مقامات هلند درباره تهدید مذکور اطلاعاتی ارائه نکرده اند. در حال حاضر ۵۰ نظامی هلندی در عراق حضور دارند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*