خانه » اخبار جهان » روابط اقتصادی ایران برای حفظ برجام باید عادی سازی شود
روابط اقتصادی ایران برای حفظ برجام باید عادی سازی شود
روابط اقتصادی ایران برای حفظ برجام باید عادی سازی شود

روابط اقتصادی ایران برای حفظ برجام باید عادی سازی شود

محمدجواد ظریف وزیرامورخارجه کشورمان در جریان سفر به ژاپن اعلام کرد: جامعه بین المللی برای حفظ برجام باید نسبت به عادی سازی روابط اقتصادی ایران تعهد و اقدام کند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، محمدجواد ظریف که به توکیو سفر کرده است پس از دیدار با همتای ژاپنی خود اظهار داشت: در این دیدار درباره شرایط کنونی منطقه، اقدامات آمریکا، نحوه حفاظت از برجام اگر جامعه بین المللی تمایلی به حفظ آن داشته باشد، صحبت شد.

ظریف خاطر نشانکرد: تارو کونو وزیرامورخارجه ژاپن در این دیدار گفت متعهد به برجام بوده و ژاپن علاقه مند است اقدامات دیپلمات خود را برای کاهش تنش در منطقه ادامه دهد.

عادی سازی روابط اقتصادی ایران برای حفظ برجام

وی همچنین تاکید کرد: در این دیدار روش های کاهش تنش در منطقه و توقف اقدامات جنگ طلبانه آمریکا را توضیح دادم و اینکه جمهوری اسلامی به دنبال درگیری در منطقه نیست اما همواره از منافع خودش با تمام قدرت دفاع کرده و اکنون نیز این کار را انجام خواهد داد.

ظریف تصریح کرد: همچنین تاکید شد اگر قرار است جامعه بین المللی برجام را حفظ کند باید در زمینه عادی سازی روابط اقتصادی ایران که هدف برجام بوده تعهد و اقدام کند و جز این راه روشی برای حفظ برجام وجود ندارد.

ظریف قرار است صبح امروز پنجشنبه همچنین با شینزو آبه نخست وزیر ژاپن دیدار و در خصوص روابط دوجانبه، مسائل منطقه ای و بین المللی بحث و گفت وگو کند.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه که در جریان سفر ظریف به ژاپن او را همراهی می کند با انتشار عکسی از دیدار امروز صبح وزیر امور خارجه با نخست وزیر ژاپن در صفحه توییتر خود نوشت :‏ دکتر ظریف در توکیو: نمی شود یک توافق چند جانبه را یک جانبه  اجرا کرد. تنها راه حفظ برجام اجرای آن توسط همه طرف های آن است.

کد تخفیف

۳ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

کاهش میزان واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه مارس نسبت به گذشته

کاهش میزان واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه مارس نسبت به گذشته

آمارهای منتشر شده توسط گمرک کره جنوبی نشان دهنده آن است که میزان واردات نفت ...