خانه » بانک و بیمه » نرخ های ارز فعلی پایدار نبوه و مردم عادی وارد بازار ارز نشوند
نرخ های ارز فعلی پایدار نبوه و مردم عادی وارد بازار ارز نشوند
نرخ های ارز فعلی پایدار نبوه و مردم عادی وارد بازار ارز نشوند

نرخ های ارز فعلی پایدار نبوه و مردم عادی وارد بازار ارز نشوند

همتی رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: نرخ های ارز فعلی پایدار نیست و هر لحظه ممکن است تغییر کند؛ بنابر این بهتر است مردم عادی در بازار ارز سرمایه گذاری نکنند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، عبدالناصر همتی روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیات دولت درباره نرخ ارز به خبرنگاران بیان کرد: نرخ های ارز تابع متغیرهای اقتصادی و سیاسی می باشد.

وی ضمن تاکید بر اینکه به متغیرهای اقتصادی و ذخایر ارزی کاملا اشراف داریم، اظهار داشت: وضعمان از نظر ذخیر اسکناس بسیار خوب است، اما متغیرهای سیاسی روی نرخ ارز تاثیرگذار است که مبنای اقتصادی ندارد.

همتی در ادامه ضمن بیان این مطلب که مردم نباید تابع متغیرهای سیاسی باشند، اظهار داشت: نرخ های ارز در شرایط فعلی پایدار نیست و هر لحظه ممکن است تغییر کند و بهتر است مردم عادی در بازار ارز سرمایه گذاری نکنند.

نرخ های ارز فعلی پایدار نمی باشد

وی اعلام کرد: من ‌نمی توانم بگویم نرخ ارز در آینده چه خواهد شد ولی قطعا این نرخ ها ارزش ذاتی پول ما نیست.

رئیس کل بانک مرکزی درباره وضعیت بازار متشکل ارزی نیز اطلاع داد: آنچه به عهده بانک مرکزی بوده انجام و ابلاغ شده است؛ اخیرا شنیده ام یک شرکت برای بازار متشکل ارزی تشکیل و مدیر آن نیز تعیین شده است.

بر اساس اظهارات همتی از این پس پیگیری امور بازار متشکل ارزی به عهده شرکت بوده و بانک به آن ورودی نخواهد کرد.

عبدالناصر همتی در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت، در جمع خبرنگاران در پاسخ به علت افزایش نرخ ارز از ۱۱ هزار تومان به ۱۴ هزار تومان در زمان ریاست وی در بانک مرکزی توضیح داد: نرخ ارز تابع متغیرهای اقتصادی و سیاسی است. از بابت اقتصادی ما می دانیم وضع چگونه است. ذخایر ارزی و اسکناس ما بهتر شده، ولی متغیرهای سیاسی تأثیر گذار بوده که مبنای اقتصادی ندارد.

وی در همین راستا ادامه داد: روزی شایعه می کنند قرار است جنگ یا مذاکره شود و عده ای از این فرصت استفاده کرده و نرخ را بالا و پایین می کنند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

اخذ مالیات از سود تسعیر ارزهای صادرات کالا و خدمات مغایر قانون است

اخذ مالیات از سود تسعیر ارزهای صادرات کالا و خدمات مغایر قانون است

دیوان عدالت اداری کشور اخذ مالیات از سود تسعیر ارزهای صادرات کالا و خدمات را ...