خانه » اخبار جهان » تنش ها میان تهران و واشنگتن از دید کرملین نگران کننده می باشد
تنش ها میان تهران و واشنگتن از دید کرملین نگران کننده می باشد
تنش ها میان تهران و واشنگتن از دید کرملین نگران کننده می باشد

تنش ها میان تهران و واشنگتن از دید کرملین نگران کننده می باشد

به گزارش اینترفاکس، دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین تنش ها میان تهران و واشنگتن را نگران کننده خوانده است.

دمیتری پسکوف سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه روز چهارشنبه در اظهاراتی درباره افزایش تنش میان ایران و آمریکا ابراز نگرانی کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، وی ضمن بیان این مطلب که این وضعیت در حال بدتر شدن است، گفت که تشدید تنش ها میان تهران و واشنگتن نگران کننده است.

آمریکا در ادامه سیاست خصمانه خود علیه ایران اعلام کرده است که یک ناو هواپیمابر را به منطقه اعزام و ادعا کرده است که پس از دریافت اطلاعاتی مبنی بر تحرکات تحریک آمیز ایران در خلیج فارس و برای آمادگی در برابر هر گونه تهدید از سوی ایران یا نیروهای مورد حمایتش در منطقه دست به این کار زده است.

تنش ها میان تهران و واشنگتن و نظر روسیه درباره آن

این در حالی است که ژنرال گیکا، معاون فرماندهی ائتلاف ضد داعش این ادعای آمریکا را رد کرده و گفته است که تاکنون هیچ گونه افزایش تهدیدی از سوی گروه های مورد حمایت ایران در عراق و سوریه مشاهده نشده است.

وی همچنین اعلام کرد که تمرکز ائتلاف ضد داعش کماکان روی مقابله با نیروهای باقی مانده از داعش قرار دارد، نه مقابله با ایران.

از طرفی رئیس عملیات نیروی دریایی آمریکا امروز اعلام کرد که افزایش گشت زنی های نیروی دریایی در آب های مورد مناقشه چین جنوبی برای به چالش کشیدن ادعای چین بر این آب ها نیست اما آمریکا این گشت زنی روتین و دائمی را ادامه خواهد داد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از خبرگزاری رویترز، آدمیرال جان ریچاردسون، رئیس عملیات نیروی دریایی آمریکا در کنفرانس بین المللی امنیت دریایی در سنگاپور سعی داشته است که برای شرکای منطقه ای در باره حضور آمریکا در آب های مورد مناقشه چین جنوبی اطمینان خاطر ایجاد نماید.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*