خانه » بازرگانی » ارسال خرمای بم به تهران برای تنظیم بازار این محصول و قیمت آن
ارسال خرمای بم به تهران برای تنظیم بازار این محصول و قیمت آن
ارسال خرمای بم به تهران برای تنظیم بازار این محصول و قیمت آن

ارسال خرمای بم به تهران برای تنظیم بازار این محصول و قیمت آن

دیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان از ارسال یک هزار تن خرمای بم به تهران خبر داد و افزود: امیدواریم که با توزیع خرمای بم در بازار تهران قیمت خرما کاهش پیدا یابد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، مهدی حسینی نژاد در جلسه تنظیم بازار استان کرمان ضمن اشاره به این مطلب که نمایشگاه طرح ضیافت در مرکز استان و شهرستان ها در ماه رمضان در حال برگزاری است اظهار داشت: این نمایشگاه در شهر کرمان از ۱۸ اردیبهشت آغاز به کار کرده است.

وی همچنین ضمن بیان اینکه مقرر بود که نمایشگاه طرح ضیافت به مدت ۱۰ روز در کرمان برگزار می شود بیان کرد: از آنجا که از این نمایشگاه در پارک مادر کرمان استقبال بسیار خوبی شده است پیشنهاد شده است این نمایشگاه تمدید شود.

خرمای بم به تهران ارسال می‌شود

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به اینکه هزار تن خرمای بم به تهران ارسال می شود تصریح کرد: استان کرمان تولیدکننده بزرگ خرما در کشور می باشد و صادرات خرما به هیچ عنوان ممنوع نشده است.

وی در ادامه ضمن بیان اینکه بازار تهران بر قیمت خرما اثرگذار است افزود: امیدواریم که با توزیع خرمای بم و بوشهر در بازار تهران قیمت خرما کاهش پیدا کند.

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به اینکه فروش های اینترنتی در استان در حال انجام می باشد، بیان کرد: بیش از ۵۰ درصد بسته های پستی کشور مربوط به فروش های اینترنتی است.

وی در انتها ضمن بیان اینکه توزیع این بسته ها باید بر اساس قانون نظام صنفی صورت پذیرد، توضیح داد: پیشنهاداتی شده که مجوزها بر این اساس صادر شود چرا که ممکن است در آینده برای اصناف چالشی در این زمینه ایجاد شود.

فرمانده انتظامی شهرستان مریوان نیز از کشف بیش از ۱۰ تن خرمای احتکار شده در یکی از انبارهای مواد غذایی در این شهرستان خبر داد.

سلمان حیدری، اظهار داشت: با توجه به فرارسیدن ماه رمضان و نظارت بر بازار و صنوف، یک انبار خرمای احتکار شده در این شهرستان کشف شد.

وی افزود: اقلام کشف شده شامل ۸۶۶ کارتن ۱۲ بسته ای به میزان ۱۰ هزار و ۶۳۲ کیلوگرم بوده که ارزش تقریبی آن بیش از سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال ارزیابی شده است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*